W sercu miasta powstał świetlny labirynt. Mamy już film i zdjęcia [UDOSTĘPNIJ]

4
4372

Zamość powita zimę w wyjątkowy sposób. W dniach 6 – 8  grudnia 2019 na Rynku Wielkim zaplanowano mnóstwo atrakcji. Inauguracja bożonarodzeniowych iluminacji, świąteczny jarmark, otwarcie lodowiska, warsztaty z dekoracji świątecznych i konkurs na najpyszniejsze pierniczki w Zamościu – to tylko niektóre z nich.

W nadchodzący weekend Zamość uroczyście zainauguruje sezon świąteczno – zimowy. Najbardziej widowiskowym punktem imprezy z pewnością będzie odpalenie bożonarodzeniowych iluminacji.

Na płycie Rynku Wielkiego ustawiono już świetlny labirynt, który zajmuje powierzchnię 800m2. Do labiryntu można wejść, a spacerowicze odnajdą w zakamarkach zaczarowanego ogrodu świąteczne niespodzianki: świetlne rzeźby w kształcie błyszczących gwiazd, czerwonych bombek, gwiazdkowych prezentów przewiązanych złotą wstęgą czy zdobionych bombkami dekoracyjnych stożków, z których każdy zabłyśnie 1,5 tysiąca punktów świetlnych LED.

Wśród świątecznych dekoracji miasta znalazł się też, cieszący się niesłabnącą popularnością napis „I love Zamość”. Nie mogło zabraknąć też świątecznej choinki! Udekorowane drzewko i zimowe projekcje na elewacji ratusza to stałe elementy świątecznego wystroju Rynku.

Świąteczne iluminacje w pełnej krasie będzie można oglądać od 6 grudnia. Premierowy pokaz zaplanowano na godz. 18:00. Iluminacje pozostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020 r.

Powitanie Zimy w Zamościu to także tradycyjny Jarmark Świąteczny. Do Zamościa przyjadą jak zawsze wystawcy z ozdobami świątecznymi oraz smakołykami. Rozstawione na Rynku Wielkim stragany będzie można odwiedzać przez cały weekend (6-8 grudnia) w godz. 12 – 20.

Ponadto, na piątek 6 grudnia zaplanowano także uroczystą inaugurację miejskiego lodowiska. Z tej okazji ślizganie będzie darmowe, a na lodowisko zawita Mikołaj.

W ciągu trzech dni na przybyłych na Rynek Wielki czekać będzie też sporo atrakcji. Będą to m.in. warsztaty z dekoracji świątecznych dla dzieci, Moto Mikołaje, koncert zespołu Violinki, offroadowa gwiazdka z jeepów, konkurs dla mieszkańców na najpyszniejsze pierniczki w Zamościu.

Organizatorzy zapowiadają także gorącą herbatę dla wszystkich uczestników.

Szczegółowy godzinowy program znajdziecie na plakacie poniżej.

PONIŻEJ TAKŻE NASZE PIERWSZA ZDJĘCIA I FILM Z PRÓBNEGO „ODPALENIA”

78971924 1415536381939599 8345321176402231296 o W sercu miasta powstał świetlny labirynt. Mamy już film i zdjęcia [UDOSTĘPNIJ]

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Krywionek

.

Alan

Fajne. Tylko trochę drogie te światełka

Adam

Fajne. A może by jeszcze lampy uliczne w godzinach porannego szczytu zapalić

Ela

Siedziba władz Zamościa oświetlona pięknie. My „ciemnota” jeździmy po ulicach tego miasta po ciemku.Około 500 tyś. zł. kosztują te świecidełka. Mam gdzieś ten wystrój ZAPALCIE LAMPY ULICZNE W GODZINACH SZCZYTU