Zamość: Spotkanie autorskie z mistrzem polskiej fantastyki

1
308

Autor sagi o egzorcyście-bimbrowniku Jakubie Wędrowyczu, kolejny raz odwiedzi swoich fanów w Zamościu! Andrzej Pilipiuk będzie gościem Książnicy Zamojskiej.

Andrzej Pilipiuk to człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Warto także wspomnieć, że Pan Andrzej odwiedził Perłę Renesansu już nie raz min pięciokrotnie był gościem specjalnym Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Ostatnio można było posłuchać jego prelekcji podczas 15. Zamojskich Spotkań z Fantastyką w 2017 roku. 

Podczas listopadowego spotkania z autorem będzie można wysłuchać jego prelekcji „Kartograficzne przygody – geografia lądów nieznanych” o godzinie 16:30, a o 17:30 dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych bohaterach podczas spotkania autorskiego. 

Na spotkanie zaprasza Fundacja „Ku Przeszłości”, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oraz Książnica Zamojska. 

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem odbędzie się 30.11.2019 (sobota) w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 (Piętro 2 poddasze – galeria EX LIBRIS). Początek godz: 16:30. Wstęp Wolny!

pilipiukplakatinternet Zamość: Spotkanie autorskie z mistrzem polskiej fantastyki

Poprzedni artykułTragedia na drodze. Kobieta zginęła pod kołami samochodu
Następny artykułWstrząsające znalezisko. Grzybiarz natrafił w lesie na zwłoki.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
polecam

fajne sa jego książki z serii Pan Samochodzik