Dzień Wcześniaka w „Krok za krokiem” [ZDJĘCIA, FILM]

0
1909
GAIA

W siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu odbyły się w poniedziałek, 18 listopada obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Święto to obchodzone jest na świecie od 2008 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych z jakimi muszą się zmagać dzieci urodzone przedwcześnie.

Uroczystość rozpoczęła powitaniem wszystkich zebranych Maria Król – Przewodnicząca Stowarzyszenia. A następnie odbyły się zabawy integracyjne dla dzieci pn. „W świecie dziecięcej literatury”.

Razem z wcześniakami i ich rodzicami święto to obchodzili wyjątkowi Lekarze Specjaliści: Pani Marlena Kordalska (Pediatra, Lekarz rodzinny, Spiromed S.C. NZOZ Poradnia Rodzinna w Zamościu) oraz Pani Alina Borowiec (Specjalista Rehabilitacji, Zastępca dyrektora ds. lecznictwa, NZOZ Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny, dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu).

Zakończeniem obchodów w Ośrodku był słodki poczęstunek, a wyrazem solidarności władz Zamościa z wcześniakami było podświetlenie Ratusza na fioletowo, który jest kolorem przewodnim tego święta.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments