Zamość: 4 mln zł na termomodernizację „starego” szpitala.

1
288
Fot. Zamojski Szpital Niepubliczny

Projekt termomodernizacji Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o. o. właśnie się rozpoczyna.

Oprócz docieplenia budynków i wymiany okien w przychodni przy ul. Kilińskiego i szpitalnej aptece, placówka będzie dysponować nowoczesnym systemem zarządzania ciepłem. W praktyce oznacza to, że w i na poszczególnych budynkach zostaną zainstalowane czujniki temperatury, które pozwolą zdalnie sterować ciepłem wewnątrz pomieszczeń.

W planach jest również wymiana klimatyzacji na bloku operacyjnym na klimatyzację z rekuperacją, która umożliwia odzyskiwanie ciepła, a także wymiana wentylacji w szpitalnej kuchni.

Projekt jest proekologiczny: chcemy ograniczyć emisję dwutlenku węgla, poprawić komfort ciepła, z czego na pewno ucieszą się pacjenci. Ale projekt to przede wszystkim oszczędności dla szpitala. Szacujemy, że w skali roku mogą one wynieść nawet pół miliona złotych, a to dla nas bardzo duża suma – mówi prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Mariusz Paszko.

Termomodernizacja potrwa do końca 2021 roku. Obecnie opracowywana jest dokumentacja techniczna, a następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze przed wakacjami 2020r.

Wartość projektu to ok. 4 mln zł. Wysokość dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi ok. 3 mln 600 tys. zł.

źródło: UM Zamość

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OZ

Zapewne 'jalmuzna’ unijna! A co z nowoczesnym sprzetem medycznym! Czy sa na to polskie 'denary” , a moze unijne wsparcie ?