Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zamość [PROGRAM]

0
401
GAIA

Gmina Zamość przygotowała bogaty program obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gminne obchody tego święta zaplanowano w Wólce Panieńskiej. Główne uroczystości odbędą się 11 listopada 2019 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej. Tam o godzinie 11:30 rozpoczną się Nieszpory za zmarłych Radnych Rady Gminy Zamość, Sołtysów, Pracowników Administracji i innych Samorządowców Gminy Zamość. Następnie – o godz. 12:00 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w oprawie muzycznej gminnego Chóru „Sitanianie” pod kierownictwem Ireny Dużyńskiej. Chór, który w ciągu ostatnich lat zdobył uznanie i szereg nagród na konkursach ogólnopolskich, wystąpi również z krótkim koncertem niepodległościowym zaraz po zakończeniu Mszy Św.

W ramach imprez towarzyszących na uwagę zasługują trzy wydarzenia.

Sołectwo Zawada i tamtejszy zespół śpiewaczy „Czerwone Korale” zapraszają w niedzielę, 10 listopada 2019 r., do świetlicy wiejskiej, gdzie o 14:00 rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Spotkanie poprowadzą sołtys Sylwester Dobromilski i Katarzyna Kowanek – instruktor muzyczna zespołu „Czerwone Korale”.

Z kolei 11 listopada 2019 r., po gminnych uroczystościach w Wólce Panieńskiej, po południu odbędą się na terenie Gminy dwa ciekawe wydarzenia. Każdy, kto chce w przyjaznej atmosferze posłuchać lub pośpiewać razem polskie pieśni o wolności, powinien wybrać się o godz. 16:00 do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem (Wysokie 154, 22-400 Zamość). Spotkanie, pt.: „Polaków wspólne śpiewanie o wolności”, z udziałem wokalistek i wokalistów z dwóch gminnych formacji: żeńskiego zespołu „Ale Cantare” i męskiej grupy „ShowMen”, poprowadzi instruktor śpiewu Barbara Rabiega.

Drugim wydarzeniem towarzyszącym tego dnia będzie sołeckie spotkanie niepodległościowe w Kalinowicach. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na godzinę 17:00 do kalinowickiej szkoły. Tam też jednym z punktów programu będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach gminnych i innych wydarzeniach niepodległościowych w Gminie Zamość. Wstęp wolny dla każdego.

gok 1 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zamość [PROGRAM] ogolny 1 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zamość [PROGRAM]
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments