„Przez życie z AAC”. Koncert z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej [ZAPOWIEDŹ]

0
449
Fot. archiwum NKZ

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC w środę, 30 października 2019 r. o godz. 10.00 w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się uroczysty koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pt. „Przez życie z AAC”. Na koncert zaprasza Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy na temat Wspomagających i Alternatywnych Metod Komunikowania się tzw. AAC. Z powodu braku lub niewyraźnej mowy, niektórzy ludzie, zarówno dzieci, jak i dorośli, mają problemy z porozumiewaniem. Przyczynami tych zaburzeń mogą być: wylewy, urazy głowy, uszkodzenia neurologiczne, niepełnosprawność intelektualna, mózgowe porażenie dziecięce.

Istotą AAC jest wykorzystywanie możliwości użytkowników do kompensowania trudności w porozumiewaniu się i uczynienia komunikacji szybką, prostą i efektywną oraz czytelną dla innych. Wszyscy od czasu do czasu używamy różnych sposobów komunikacji AAC (np.: machamy ręką na pożegnanie, podkreślamy to co mówimy wskazując na ludzi i przedmioty palcem).

Honorowy patronat nad koncertem sprawują Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Współorganizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury.

Projekt „Aktywni w sporcie i sztuce 2019” dofinansowany przez Województwo Lubelskie.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments