Nietypowe znalezisko podczas spaceru

0
636
GAIA

Pocisk prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalazł wczoraj mieszkaniec gm. Komarów Osada, który spacerował po lesie w okolicach Zubowic. O nietypowym znalezisku powiadomił policjantów z Łabuń, którzy zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.

Wczoraj mieszkaniec gminy Komarów Osada poinformował policjantów z Posterunku Policji w Łabuniach o odnalezieniu niewybuchu. Pocisk o długości około 30 cm i średnicy około 10 cm znajdował się w lesie pół kilometra od zabudowań. Zgłaszający zaprowadził mundurowych do miejsca odnalezienia nietypowego przedmiotu.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano również patrol saperski, który zajmie się zniszczeniem pocisku.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

KMP Policja Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments