Policyjna akcja “PRĘDKOŚĆ” w pow. zamojskim. Zatrzymano ponad 110 kierowców.

0
4034
Fot. archiwum NKZ

W środę, 23 października w całej Polsce policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, w czasie których szczególną uwagę zwracali na kierujących lekceważących przepisy mówiące o dozwolonej prędkości jazdy. Również policjanci z zamojskiego ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu zamojskiego w czasie kontroli bacznie obserwowali kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Rekordzistą okazał się 19-latek, który siedząc za kierownicą volkswagena przejeżdżał ul. Graniczną mając na liczniku 122 km/h. Z prędkością powyżej 100 km/h poruszali się również 50-latek kierujący pojazdem m. Renault zatrzymany do kontroli w Zawalowie oraz 19-latek zatrzymany do kontroli w Zamościu, na ul. Szczebrzeskiej. Za zignorowanie przepisów mówiących o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym stracili uprawnienia, otrzymali mandaty i punkty karne. Ponadto w czasie działań do kontroli drogowej zostało zatrzymanych ponad 110 kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości.

Jak się okazało większość kierowców poruszało się z dozwoloną prędkością zdając sobie sprawę, iż nadmierna prędkość stwarza niebezpieczne sytuacje drogowe i może prowadzić do tragicznych wypadków. Niestety zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko łamiąc prawo i zasady bezpieczeństwa. W czasie wczorajszych działań policjanci ujawnili ponad 110 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, trzech z nich w terenie zabudowanym na licznikach swoich samochodów miało ponad 100 km/h. Dla nich konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania były najsurowsze. Ponieważ oprócz otrzymanych mandatów i punktów karnych na trzy miesiące pożegnali się też z uprawnieniami.

Rekordzistą okazał się 19-latek z Zamościa, który ok. godziny 11:00 kierując volkswagenem pędził ul. Graniczną z prędkością 122 km/h. Ponad 100 km/h na liczniku miał również poruszający się samochodem m. Renault 50-letni mieszkaniec Radomia, zatrzymany do kontroli w m. Zawalów oraz 19-latek z gm. Dołhobyczów kierujący oplem skontrolowany przez mundurowych w Zamościu na ul. Szczebrzeskiej.

Policja przypomina, że prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów mówiących o dozwolonej prędkości.

Źródło: KM Policji w Zamościu

 

Poprzedni artykułO szczepieniach ochronnych dla uczniów – konferencja
Następny artykułPrzed nami Sesja Rady Miasta. O czym debatować będą radni?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments