Zamość: Uczniowie “Siódemki” debatowali.

0
627

W dniu 22.10.2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła debatę, której efektem będzie wspólnie wypracowany „Kodeks Pożądanych Zachowań w Szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII oraz dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Każdą klasę reprezentował 3-osobowy zespół. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej LSCDN-u  w Zamościu.

Dyrektor – Pani Alicja Dubel powitała wszystkich zebranych i naświetliła cel spotkania  życząc owocnych obrad. Moderujący spotkanie pedagodzy szkolni: Pani Małgorzata Mówińska i Pani Jadwiga Beńko wyjaśniły czym jest debata, jaki jest jej cel i przypomniały najważniejsze przepisy prawne i reguły postępowania obowiązujące w życiu społecznym. 

Podstawą pracy w grupach były opracowane w klasach zasady właściwego zachowania, wypracowane wspólnie z wychowawcami i rówieśnikami. Uczestnicy debaty  ustalali te  najistotniejsze, które powinny znaleźć się w „Kodeksie Pożądanych Zachowań”, wśród nich najczęściej powtarzały się: konieczność okazywania sobie szacunku i pomocy
w potrzebie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, poszanowanie mienia szkoły, zasada punktualności. Swój wkład pracy w tworzenie dokumentu wnieśli również obecni na spotkaniu nauczyciele i zaproszeni rodzice. 

Debata przebiegła w miłej i twórczej atmosferze. Dzięki temu już wkrótce cała społeczność szkoły zostanie zapoznana z opracowanym wspólnie kodeksem.

Poprzedni artykuł18-latek zatrzymany! Kolejna udana akcja mundurowych! (zdjęcia)
Następny artykułTragiczny wypadek. Zginęła 74-letnia kobieta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments