Tragiczny wypadek. Zginęła 74-letnia kobieta

0
2548
Fot. Policja

Do śmiertelnego potrącenia pieszej doszło we wtorek (22 października na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Chomęciska Małe (Gm. Stary Zamość). Kierujący samochodem marki audi 65- letni mieszkaniec Zamościa zbyt późno zauważył stojącą na środku jezdni kobietę. Nie zdążył jej ominąć. 74-latka w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. 

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 17 w Chomęciskach Małych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 65-letni mieszkaniec Zamościa kierując audi poruszał się od strony Lublina w kierunku Zamościa. Przejeżdżając przez Chomęciska Małe zauważył na przeciwnym pasie ruchu stojące na światłach awaryjnych dwa samochody, zwolnił i gdy przejeżdżał obok tych pojazdów nagle na środku jezdni zobaczył stojącą kobietę. Niestety nie zdołał jej ominąć. Potrącona przez audi kobieta, 74-latka z Zamościa, w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu wypadku.

Ponadto wstępnie ustalono, że kierujący pojazdami, którzy stali na przeciwnym pasie ruchu z włączonymi światłami awaryjnymi chwilę przed wypadkiem zatrzymali się, ponieważ zareagowali na idącą jezdnią kobietę. Chcieli spowodować, aby piesza przeszła na pobocze.

Policjanci zbadali stan trzeźwość kierującego. Mężczyzna był trzeźwy. Piesza poruszała się poza terenem zabudowanym, nie posiadała obowiązkowych elementów odblaskowych.Na miejscu wypadku policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu przez kilka godzin wykonywali czynności procesowe. W tym czasie droga była zablokowana.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i przypominają, że odblask może uratować życie.

Poprzedni artykułZamość: Uczniowie “Siódemki” debatowali.
Następny artykułWiadomo, kto będzie walczył ze śniegiem w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments