Wielkie łapanie piratów drogowych. Trwa policyjna akcja “Prędkość”

0
1390
Fot. archiwum NKZ

Przez całą środę (23 paździenika) na drogach naszego regionu i innych częsci kraju, policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Głównym celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

– Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. – informuje Komenda Główna Policji w Warszawie.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments