Przejażdżka 14-latka quadem zakończona wywrotką. Chłopak trafił do szpitala

0
876
Fot. KMP Zamość

14-latek bez wymaganych prawem uprawnień poruszając się quadem po drodze gruntowej nie zapanował nad czterokołowcem, wjechał w ogrodzenie posesji i doprowadził do przewrócenia pojazdu. Przejażdżka dla nastolatka zakończyła się pobytem w szpitalu. Do miłośników jazdy quadami apelujemy o rozsądek oraz bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia z udziałem kierującego czterokołowcem doszło w niedzielę w podzamojskiej miejscowości Szopinek. Jak wstępnie ustalili policjanci 14-latek z gminy Zamość pod nieobecność rodziców wspólnie z kolegą z Zamościa w tym samym wieku wyprowadzili zaparkowanego w garażu quada i postanowili udać się na przejażdżkę. Jeden z 14-latków jadąc drogą gruntową nagle stracił panowanie nad czterokołowcem, wjechał w ogrodzenie posesji i doprowadził do przewrócenia pojazdu.

Pomocy małoletniemu udzielił właściciel posesji, w której ogrodzenie wjechał 14-latek. Mężczyzna powiadomił również służby ratunkowe. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła 14-latka do szpitala na dalsze badania. Jak się później okazało, na szczęście, w wyniku zdarzenia poza ogólnymi potłuczeniami nastolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj nastolatkowie nie posiadali uprawnień do poruszania się tego typu pojazdami. Natomiast właściciel quada dopełnił ciążących na nim obowiązków. Quad był zarejestrowany i posiadał wymagane ubezpieczenie OC. – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przypominają o tym, że poruszając się czterokołowcami należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz rozsądku.

Quad jest pojazdem szybkim oraz zwrotnym, dlatego też, jeżeli kierujący używa go w sposób niewłaściwy i nieprzemyślany może dojść do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący quadem powinien posiadać również stosowne upragnienia do kierowania tego typu pojazdami. A czterokołowiec powinien być zarejestrowany, sprawny technicznie i ubezpieczony.

Wywrotka na quadzie może nieść ze sobą poważne uszkodzenia ciała. Należy, zatem pamiętać, że kierujący quadem jak i pasażer powinni mieć kask ochronny chyba, że quad wyposażony jest w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa. Dla bezpieczeństwa warto mieć również ochraniacze na kolana oraz nałokietniki. – radzi Dorota Krukowska – Bubiło.

 

Poprzedni artykułTrwają zapisy na USG jąder
Następny artykułWielkie łapanie piratów drogowych. Trwa policyjna akcja “Prędkość”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments