Koń wpadł do piwnicy. Wydobycie go stamtąd nie było proste

0
756

Do nietypowej interwencji wezwani zostali we wtorek (15 października) zamojscy strażacy. Musieli oni wydobyć konia, który wpadł do piwnicy budynku gospodarczego. Uwolnienie zwierzęcia nie było proste.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sitaniec Kolonia we wtorek, 15 października ok. godz. 18. Biegający swobodnie po podwórku koń wbiegł do spichlerza, w którym znajdowało się zabezpieczone deskami wejście do piwnicy. Deski pod ciężarem konia załamały się, powodując jego wpadniecie.

Nie było możliwości wydobycia zwierzęcia przez właz. Przed przyjazdem służb ratowniczych, właściciel posesji z wykorzystaniem koparki odkopał część fundament budynku i podjął próbę rozkucia jego części. Działania okazały się jednak nieskuteczne. Strażacy z wykorzystaniem piły do betonu przecięli fundament budynku, następnie z wykorzystaniem młota udarowego wykonali przejście, przez które wyprowadzono konia. –  relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Na miejsce działań wezwano weterynarza, jednak zwierzę nie wymagało jego pomocy.

W akcji trwającej niespełna 2 godziny wzięły udział 2 zastępy (7 ratowników) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu. 

Poprzedni artykuł“Atak terrorystyczny” w “Rolniczaku”. Młoda kobieta wtargnęła do szkoły i groziła detonacją bomby
Następny artykułDzień Kariery Zawodowej w ZSP nr 3 w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments