Wystawa “Miejsca w czasie” Piotra Tymochowicza w BWA Galerii Zamojskiej.

0
836
Piotr Tymochowicz - Miejsca w czasie

Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Piotra Tymochowicza zatytułowanej “Miejsca w czasie”. Wernisaż odbędzie się 25 października o godz. 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 24 listopada.

“Wystawa “Miejsca w czasie” jest prezentacją dwóch cykli obrazów, które Piotr Tymochowicz maluje od 10 lat. Tematyka poruszana przez autora, to globalizacja współczesnego świata, docierająca także i na prowincję, do małych miast i lokalnych ojczyzn. Artystę interesuje zetknięcie się tradycyjnego świata poza cywilizacyjnymi centrami, gdzie czas płynął wolniej i panowały stałe systemy wartości, w zderzeniu ze współczesną kulturą masową z jej blichtrem oraz powierzchownością, która niszczy to, co stałe, swojskie, dobrze rozpoznane. Co wybrać, by zachować pamięć własnych korzeni? Jakie jest dziedzictwo mojej małej ojczyzny? Oto pytania, które zdaje się zadawać artysta w swojej twórczości.”

                                                                         Magdalena Ujma – Kurator wystawy

Piotr Tymochowicz (Vanitas)

Urodził się w 1968 roku w Chełmie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego) UMCS w Lublinie w latach 1991 – 1996 . Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki pod kierunkiem adi. II st. Mikolaja Smoczyńskiego. Współtwórca grupy artystycznej Avruc eht oraz Towarzystwa Miłośników Siedliszcza. Założyciel Stowarzyszenia Twórczego Prowincja gdzie pełni funkcję wiceprezesa. Od 2004 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych (m.in. Warszawa, Kraków, Lublin, Zamość, Łódź, Gdynia, Kazimierz Dolny, Toruń, Hawana, Rzym). Zajmuje się  malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową oraz użytkową. Mieszka i pracuje w Siedliszczu

 Prace w zbiorach i kolekcjach (m.in.):

Galeria 72 w Chełmie, Muzeum Okręgowe w Zamościu, Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, Galeria Teatru NN w Lublinie, Kolekcja grafiki współczesnej Okręgu Lubelskiego ZPAP.

Poprzedni artykułZamość: Policjanci ujawnili nielegalne automaty do gier
Następny artykułKredytOK – miejsce pełne korzyści w Twoim mieście! 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments