Zamość: Policjanci ujawnili nielegalne automaty do gier

0
814
Fot. KM Policji w Zamościu

Zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z lokali na terenie miasta ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do gier hazardowych. Na miejscu zastali 29-latka obsługującego nielegalne urządzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Funkcjonariusze z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przypuszczali, że właściciel jednego z lokali w Zamościu może posiadać automaty do gier hazardowych, na które nie posiada wymaganej koncesji. Postanowili to sprawdzić i we wtorek wspólnie z  funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie odwiedzili wskazane miejsce. Zastali tam 29-letniego mieszkańca Zamościa obsługującego nielegalne urządzenia. W lokalu przebywała również 29-latka, która w tym czasie przywiozła zamówiony przez mężczyznę posiłek. Na widok funkcjonariuszy spanikowany mężczyzna zamknął drzwi od środka i spowodował, że kobieta wbrew swojej woli musiała pozostać w lokalu. 29-latek początkowo nie reagował na polecenia funkcjonariusz wzywających go do otworzenia drzwi. Po kilkudziesięciu minutach zmienił zdanie, otworzył lokal i wówczas 29-latka mogła swobodnie wyjść z pomieszczenia.

Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. W lokalu ujawnili dwa niezarejestrowane automaty, przystosowane do nielegalnych gier o tzw. niskich wygranych. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego, jako dowód w prowadzonym w tej sprawie postępowaniu karno skarbowym. Natomiast posiadacz automatów trafił do policyjnego aresztu.

29-latek usłyszał już zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 29-latki, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z zatrzymaniem urządzeń, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i dodaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Przepisy ustawy o grach hazardowych mówią, że automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja, a za wstawienie do lokalu i udostępnienie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne.

Źródło: KM Policji w Zamościu

Poprzedni artykułZamość: Pobiegną, by uczcić 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości
Następny artykułWystawa “Miejsca w czasie” Piotra Tymochowicza w BWA Galerii Zamojskiej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments