Bóle stawów – co możemy robić, aby im zapobiec?

0
708

Bóle stawów to przypadłość nie tylko osób starszych. W ostatnim czasie zauważa się, że tego typu bóle dotykają ludzi w różnym wieku. Najczęściej związane są z chorobami takimi jak reumatyzm, reumatoidalne zapalenia stawów czy zwyrodnienie stawów.

Chcąc wzmocnić stawy, często sięgamy po suplementy diety, które poprzez regularne stosowanie pomagają nam pozbyć się dyskomfortu. Odpowiednio dobrany suplement wspiera procesy regeneracyjne organizmu, pomaga pozbyć się często występujących stanów zapalnych oraz pobudza produkcję mazi w torebce stawowej. Przyjmując preparaty na stawy bardzo ważny jest ich skład. Wybierajmy suplementy, w których składzie znajdują się takie składniki jak np. kwas bosweliowy, siarczan glukozaminy, kolagen, kurkuma z piperyną, wierzba biała, imbir itp.

Boswellia Serrata to inaczej kadzidłowiec indyjski, który działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Chroni przed utratą tkanki chrzęstnej spowodowaną stanem zapalnym, poprawia ruchliwość stawów oraz zmniejsza obrzęk. 

Kora wierzby zawiera salicynę, związek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ze względu na zawartość tego glikozydu, kora wierzby często nazywana jest naturalną aspiryną. Najczęściej wchodzi w skład mieszanek stosowanych w schorzeniach reumatycznych i różnego rodzaju stanach zapalnych. 

Korzeń imbiru znany jest głównie z właściwości przeciwwymiotnych, chociaż w ostatnim czasie odkryto, że pomocny jest również w chorobach stawów czy bólach miesiączkowych. Jego właściwości lecznicze możliwe są dzięki zawartości związków o działaniu przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. 

Kurkuma jest chętnie stosowana w kuchni jako dodatek do potraw. Jednak ma również sporo właściwości farmakologicznych a jedną z najważniejszych jest silne działanie przeciwzapalne. Świetnie sprawdza się we wspomaganiu leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, odtruwaniu organizmu i zwalczaniu szkodliwego działania wolnych rodników. Aby wzmocnić jej działanie łączy się ją najczęściej z pieprzem.

Prawidłowe i bezpieczne poruszanie się organizmu jest możliwe przede wszystkim dzięki kolagenowi. Jest on składnikiem tkanki łącznej, stanowi główny budulec chrząstek, stawów i ścięgien. Wraz z wiekiem w organizmie człowieka spada jego ilość, tym samym stajemy się bardziej narażeni na wystąpienie bólu stawów, zwłaszcza podczas poruszania się. Preparaty z kolagenem zmniejszają tarcie, stany zapalne oraz sztywność stawów.
Z dobroczynnego działania na stawy znany jest również kwas hialuronowy. Bardzo popularnym zastosowaniem kwasu hialuronowego na bóle stawowe są zastrzyki. W tej formie używa się go w celu złagodzenia zapalenia stawów. Badania wykazują jednak, że doustna suplementacja wspomnianym kwasem może przynosić podobne efekty. Kwas hialuronowy doskonale wzmacnia chrząstkę stawową oraz poprawia amortyzację.

Większość z wymienionych składników zawarta jest w preparacie o nazwie ArtroLeQ. W skład tego suplementu wchodzi między innymi spora ilość kwasu bosweliowego, kora wierzby oraz kurkuma z piperyną. Preparat doskonale regeneruje stawy i poprawia ich funkcjonowanie.

Zarówno ArtroLeQ jak i wiele innych suplementów na stawy dostępnych jest w sklepach „Zielony Koszyk” przy ul. Grodzkiej 15 oraz Nowy Rynek 27.

 

[Artykuł sponsorowany]

Poprzedni artykułDziś wzmożone kontrole policji na drogach. Trwa akcja “TRUCK & BUS”
Następny artykułHalina Błaszczyk odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments