Zamość: Akcja „Serce od Serca”. Uszyto 70 poduszek – serc dla kobiet po mastektomii [ZDJĘCIA]

0
418
GAIA

70 poduszek w kształcie serca uszyto we wtorek (15 października) w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Zamościu w ramach ogólnopolskiej akcji „SERCE od SERCA”. Poduszki mają pomóc w rehabilitacji pacjentek po amputacji piersi. Celem akcji jest też uświadomienie, jak ważną rolę w leczeniu nowotworów odgrywa diagnostyka.

Październik to miesiąc „Walki z rakiem piersi”. W tym miesiącu mówimy jak ważna jest profilaktyka, badania i dbanie o siebie. NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, pamiętając o osobach chorych, przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „SERCE od SERCA”.

W jej ramach, we wtorek 15 października 2019 roku pracownicy i pacjenci NU-MED Zamość razem z zamojskimi Amazonkami, koordynatorem fundacji „SERCE od SERCA”w Zamościu i wolontariuszami Fundacji Żyj im. Marty Szymal, szyli poduszki – serca. W akcji udział wzięło ponad 20 osób. Jej efektem jest 70 wzorzystych, wielobarwnych poduszek.

Poduszki zostały uszyte ze specjalnych materiałów i są wypełniane specjalistycznym puchem. Zostaną przekazane pacjentkom z oddziałów onkologicznych i chirurgicznych, by wspomóc ich rehabilitację. – wyjaśnia Agata Surmacz – Wójcicka koordynator ds. informacji Centrum Nu-Med w Zamościu. – Poprzez akcję chcemy przypomnieć o profilaktyce i o tym jak ważne są badania dla każdej kobiety. Należy o tym pamiętać przez cały rok. – dodaje.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments