Masz problemy ze zdrowiem? Pomocne mogą okazać się pijawki.

0
1854

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o leczeniu pijawkami. Na czym jednak takie leczenie polega? W jakich schorzeniach skorzystanie z pomocy tych specyficznych zwierząt może okazać się skuteczne? Liczba chorób, w których terapia pijawkowa może pomóc jest ogromna. Dlatego postaramy się nieco przybliżyć temat hirudoterapii, bo tak właśnie nazywa się wykorzystanie pijawek lekarskich w terapii różnych schorzeń.

Hirudoterapia znana jest człowiekowi już od początków cywilizacji. W historii medycyny jej znaczenie oraz popularność zmieniały się. W 2004 roku pijawki lekarskie zostały uznane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za środek leczniczy. W obecnych czasach terapia pijawkami jest jedną z najpopularniejszych terapii alternatywnych. 

Przystawianie pijawek to nie leczenie za pomocą krwioupustów, lecz podawanie podskórnie i do układu naczyniowego produkowanych przez pijawkę w gruczołach ślinowych aktywnych biologicznie związków, których liczba przekracza 100.

Pijawki, usuwając stany zapalne i ich skutki oczyszczają organizm, dotleniają tkanki, regulują ciśnienie, usprawniają krążenie a wynikiem tego działania jest uwolnienie nas od wielu schorzeń.

Stosując pijawki możemy leczyć :

 • choroby naczyniowe
 • chorobę niedokrwienną serca
 • nadciśnienie tętnicze
 • choroby krążeniowe
 • żylaki kończyn dolnych
 • zakrzepowe zapalenia żył
 • owrzodzenia
 • początkowe stadia miażdżycy tętnic
 • choroby układu ruchu
 • chorobę reumatyczną
 • chorobę zwyrodnieniową stawów i kości
 • zapalenie stawów
 • przykurcze w zakresie kończyn i szyi
 • krwiaki pourazowe 
 • niedosłuch 
 • chroniczne zatoki, polipy nosa

Dodatkowo, leczenie pijawkami jest bardzo dobrym sposobem na walkę z żylakami. Kiedy inne metody zawodzą, warto udać się do hirudoterapeuty i sprawdzić, czy taka metoda pomoże nam zmniejszyć objawy. Rezultaty mogą być zaskakujące. Rewelacyjna jest również terapia pijawkami na długo niegojące się rany.

Częstym i niestety bardzo bolesnym problemem jest w obecnych czasach bezpłodność. Wszechstronność działania terapii pijawkowej sprawia, że w większości przypadków jest ona skuteczna. Hirudozwiązki udrażniają drogi rodne, regulują cykl hormonalny, i co bardzo ważne, odblokowują psychicznie i odstresowują. W Rosji i na Ukrainie schorzenia takie jak zapalenie przydatków, torbiele jajników oraz cysty leczone są za pomocą pijawek w specjalistycznych oddziałach szpitalnych.

Kolejnym problemem zdrowotnym, który dotyka znaczną część osób, są migreny. Cierpią na nie głównie kobiety. Nie ma na nie lekarstwa, są tylko środki przeciwbólowe. Pijawkom czasami udaje się całkowicie usunąć migreny, albo znacznie osłabić ból. 

Pijawki produkują również istotne dla naszego organizmu związki: dopaminę, noradrenalinę, serotoninę. Dają one poczucie szczęścia, odprężają, poprawiają nastrój i są idealnym eliksirem miłości. W naturalny sposób wpływają na biochemię naszego organizmu.

Do wykorzystania w leczeniu nadają się wyłącznie pijawki pochodzące z hodowli laboratoryjnej i posiadające odpowiedni certyfikat. Wykorzystywanie pijawek pochodzących ze środowiska naturalnego oraz pozyskiwanych z nielegalnych hodowli grozi poważnymi konsekwencjami dla zdrowia z przeniesieniem chorób odzwierzęcych na człowieka.

Niesamowicie ważne jest, aby hirudoterapia była wykonywana przez specjalistę. Tylko wtedy jest ona całkowicie bezpieczna. Wszelkie informacje na temat hirudoterapii i zabiegów dostępne są pod numerem 691-744-503.

Na rynku są dostępne również maści zawierające substancję białkową produkowaną przez gruczoły pijawki. Poprawiają one mikrokrążenie, mają działanie przeciwobrzękowe, antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Wskazania do stosowania takich preparatów to zapalenie żył, zakrzepica, żylaki, obrzęki, oparzenia i długo niegojące się rany.

Maści z enzymami pijawki lekarskiej dostępne są w Sklepie Zielarsko-Medycznym „Melisa”.

Zamość, ul. Nowy Rynek 33

tel. 84 627-13-90

[Artykuł sponsorowany]

Poprzedni artykułZamość: Akcja “Serce od Serca”. Uszyto 70 poduszek – serc dla kobiet po mastektomii [ZDJĘCIA]
Następny artykuł3000 zł za pomoc w odnalezieniu sprawcy wypadku. Pomóż, podaj dalej!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments