Rusza rewitalizacja Akademii Zamojskiej. Obiekt przekazano wykonawcy

1
756
Fot. UM Zamość

Rewitalizacja historycznego budynku Akademii Zamojskiej staje się faktem. W poniedziałek (07.10) obiekt został przekazany generalnemu wykonawcy zadania – firmie Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A.

Zakres prac obejmuje remont konserwatorski budynku Akademii wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu oraz zaadaptowanie części budynku na cele działalności kulturalnej. 

Z ogólnej przestrzeni użytkowej budynku Akademii Zamojskiej (wynoszącej 7 956,60 m2) na cele kulturalne przeznaczone zostaną trzy pomieszczenia na parterze adaptowane na ekspozycję muzealną pn. Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej. Dziedziniec i poddasze zostaną w całości zaadaptowane na cele kulturalne Zamojskiej Akademii Kultury.

Jak podkreślał wielokrotnie Prezydent Andrzej Wnuk – po zakończeniu prac rewitalizacyjnych, do budynku, wróci I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego, które od 1 września zostało tymczasowo przeniesione do Pałacu Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Po remoncie, szkoła zajmie parter i I piętro gmachu Akademii. Na remont części przeznaczonej na oświatę, pieniądze wyłoży miasto, gdyż otrzymane dofinansowanie może być przeznaczone jedynie na obiekty kulturalne.

Wartość całkowita projektu pn. „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to 42 281 263,17 zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 23 925 305,26 zł.

Prace mają zakończyć się pod koniec 2022 roku.

 

 

 

Poprzedni artykułStudent z rentą rodzinną musi pamiętać o zaświadczeniu
Następny artykułTomaszów Lub.: Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Absolwent

Wspomnienie stylowo skrzypiącej podłogi.