Z ostatniej chwili! Przesyłka z białym proszkiem i alarm bombowy w zamojskim sądzie!

2
1681

Koperta z białym proszkiem trafiła w piątek (4 października) do Sądu Okręgowego w Zamościu. Postawiła wszystkie służby na nogi. Oprócz podejrzanej przesyłki pojawiła się też informacja o podłożeniu w budynku sądu bomby, której jednak ostatecznie nie znaleziono.

Przesyłka z białym proszkiem trafiła dziś do biura podawczego zamojskiego Sądu Okręgowego w Zamościu. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, działającą przy Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu.

Jak poinformował nas Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, przesyłkę z białym proszkiem zabezpieczono, następnie zostanie ona przetransportowana do laboratorium w Puławach, gdzie zostanie przebadana.

Oprócz tajemniczej przesyłki, do zamojskiego sądu dotarła dziś też informacja o podłożeniu tam ładunku wybuchowego.

Dyżurny policji otrzymał tuż przed godz. 10.30 zgłoszenie o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w siedzibie sądu. Na miejsce wysłana została m.in. Nieetatowa Grupa Rozminowania Minersko-Pirotechnicznego, która przeszukała obiekt. Bomby ostatecznie nie znaleziono – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KM Policji w Zamościu i dodaje, że za wysyłanie fałszywych informacji o podłożonym budynku wybuchowym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W budynku sądu nadal trwają prace służb.

 

 

Poprzedni artykułZamość: Przedwyborcza debata o ekologii w Klubie Jazzowym “Kosz”
Następny artykułMKS Padwa. Radosny komunikat prosto z Ostrowca Świętokrzyskiego:)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech

nudne to, ciagle bialy kolor, nie maja czegos kolorowego?

Jan

I po co im te niedziałające bramki, a potem gtraci się czas służb do przeszukiwania obiektu?