38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia)

0
797

Podczas odbywającego się wczoraj II Marszu Równości doszło do prób zakłócenia przebiegu zgromadzenia przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali 38 osób, z czego 33 w dalszym ciągu przebywa w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze analizować będą materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer oraz miejskiego monitoringu w celu identyfikacji wszystkich osób, które naruszyły prawo.

Wczoraj ulicami Lublina przeszedł II Marsz Równości. Podczas zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzenia jak i mieszkańców Lublina niebiorących udziału w wydarzeniu. Policjanci na bieżąco monitorowali sytuację, zatrzymując osoby które naruszały prawo. Wczoraj zatrzymanych zostało 38 osób z czego 33 osoby w dalszym ciągu przebywają w policyjnym areszcie. Zatrzymani odpowiadać mogą m.in. za czynny udział w zbiegowisku publicznym, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, czynną napaść na funkcjonariusza, czy też naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo dwie osoby, po uzyskaniu opinii biegłego mogą liczyć się z odpowiedzialnością za posiadanie niebezpiecznego przyrządu wybuchowego.

Teraz policjanci analizować będą zgromadzony materiał dowodowy. Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą nam do identyfikacji wszystkich tych pozostałych osób, które naruszyły prawo.

Podczas wczorajszego wydarzenia żaden z uczestników marszu jak również policjantów nie odniósł obrażeń. Jedna z osób postronnych przed rozpoczęciem marszu została rzucona puszką w głowę. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Jest to 35-letni mężczyzna.

68 155449 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia) 68 155448 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia) 68 155447 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia) 68 155446 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia) 68 155445 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia) 68 155444 38 zatrzymanych podczas II marszu równości (zdjęcia)Źródło Policja Lublin

 

 

 

Poprzedni artykułZamość: deweloper prowadzi już sprzedaż mieszkań. Szczegóły w artykule
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments