Tragedia na torach. Zginęła 17 – latka z Gm. Zamość

0
6876
Fot. Policja Zamość

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w miejscowości Jarosławiec (gm. Sitno). Samochód osobowy wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku zderzenia na miejscu wypadku zginęła 17-letnia pasażerka samochodu. 23-letni kierowca auta nie odniósł poważniejszych obrażeń. 23-latek oraz maszynista pociągu byli trzeźwi. Szczegółowy przebieg wypadku ustalają policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę (11 września) przed godz. 23.00 n drodze w podzamojskiej miejscowości Jarosławiec.

Jak wstępnie ustalono, 23 – letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Nissan wjechał na oznakowany przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Przeworsk – Hrubieszów. Młody mężczyzna podróżował z 17-latką z gm. Zamość.  Pasażerka Nissana w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Mężczyzna kierujący samochodem został przewieziony do szpitala, ale po przebadaniu, okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KM Policji w Zamościu.

Przybyłe na miejsce służby ratunkowe natychmiast podjęły akcję reanimacyjną 17-letniej pasażerki, jednak nie zdołano przywrócić jej funkcji życiowych. Pasażerka poniosła śmierć na miejscu wypadku. Natomiast kierujący nissanem został przewieziony do szpitala. Jak się okazało nie odbniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia, zarówno kierujący samochodem, jak i maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi. Celem weryfikacji badania od kierującego nissanem oraz maszynisty pobrano krew do badań.

Kierujący nissanem został zatrzymany. Zatrzymane zostały mu również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Szczegółowy przebieg wypadku, jego okoliczności pod nadzorem prokuratura wyjaśniają policjanci.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments