Święto muzyki klasycznej w Zamościu. Przed nami jubileuszowe 40. Zamojskie Dni Muzyki.

0
1034
zjęcie ilustracyjne, fot. archiwum NKZ
GAIA

W przedostatni wrześniowy weekend w Zamościu królować będzie muzyka klasyczna. W dniach 21 – 22 września odbędą się 40. Zamojskie Dni Muzyki. Przedsięwzięcie jest trwającą od 1980 roku coroczną muzyczną podróżą po epokach, stylach i arcydziełach światowej klasyki.

W ramach tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu zaplanowano dwa wyjątkowe koncerty. W sobotę, 21 września o godz. 18.00 w sali koncertowej Orkiestry odbędzie się Koncert Kameralny „Wiwat Moniuszko” podczas którego utwory Stanisława Moniuszko wykonają: Barbara Rabiega (mezzosopran), Dariusz Sobczak (bas-baryton), Piotr Stopa  (fortepian), Krzysztof Stopa (skrzypce), Michał Stopa – (wiolonczela). Całość zepnie pięknie słowem Pani Małgorzata Dybowska. Bilety w cenie 30/20 zł są do nabycia w biurze Orkiestry (Zamość ul. Partyzantów 2, tel. 84 638 48 33 oraz przez Internet).

Natomiast w niedzielę, 22 września czeka nas Koncert Galowy w Klubie 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu (ul. Piłsudskiego 36). Koncert będzie miał wyjątkowy przebieg, bo z okazji trwającego Roku Stanisława Moniuszki, towarzyszyć mu będzie projekcja filmu Halka, z 1930. To film niemy z 1930 w reżyserii Konstantego Meglickiego. Opowieść o miłości, trudnych wyborach i rodzinnej tragedii. Muzykę na żywo wykona Orkiestra Symfoniczna wraz z chórami z Zamojszczyzny. Namysłowiakom, pod batutą Adama Banaszaka towarzyszyć będą utytułowani soliści: Mariusz Godlewski, Natalia Rubiś i Tomasz Kuk.

Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp z darmowymi wejściówkami. Wejściówki do nabycia, jedynie przez osobisty odbiór, od wtorku 17 września w siedzibie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego (ul. Partyzantów 2).

Patronat Honorowy nad Festiwalem sprawuje: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments