Kolejnych 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy.

2
1189
Fot. materiały prasowe Policji
GAIA

Kolejnych dwunastu kierujących poruszających się drogami powiatu zamojskiego straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Powodem była prędkość, z jaką poruszali się w terenach zabudowanych. Najszybciej jechał siedzący za kierownicą audi 20-latek. Pomiar prędkości wykazał, że w Zarzeczu, gdzie zgodnie z przepisami można jechać 50 km/h, on poruszał się z prędkością 142 km/h. Jedynie o 2 km/h mniej, czyli 140 km/h na liczniku miał 32-letni kierowca BMW jadący przez Borowinę Starozamojską. Połowa z zatrzymanych do kontroli miłośników szybkiej jazdy to efekt pracy zamojskiej grupy „Speed”.

 

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu zamojskiego 12 kierujących z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. 

W sobotę 20-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec kierując audi w m. Zarzecze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h na liczniku miał 142 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, policjanci zatrzymali również 20-latkowi prawo jazdy. Z niewiele mniejszą prędkością – 140 km/h swoim BMW poruszał się 32-latek z gm. Skierbieszów. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w Borowinie Starozamojskiej. On również otrzymał mandat, punkty karne, mundurowi zatrzymali 32-latkowi także uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotę z podobnymi konsekwencjami prawnymi za zbyt szybką jazdę spotkali się również 37-letni obywatel Ukrainy, który w Zamościu kierując volkswagenem na liczniku miał 117 km/h, 27-latek z gm. Łaszczów jadący przez m. Komarów Osada samochodem m. Mitsubishi z prędkością 112 km/h oraz 18-latek z Zamościa, który siedząc za kierownicą pojazdu m. Saab na liczniku miał 110 km/h. W sobotę w m. Żurawnica o 55 km/h przekroczył również prędkość kierujący samochodem m. Peugeot 47-latek z gm. Szczebrzeszyn.

Również w piątek policjanci z ruchu drogowego czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego z powodu nadmiernej prędkości zatrzymali 4 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Policyjny radar w Komarowie zmierzył prędkość, z jaką audi poruszał się 45-latek z gm. Tyszowce. Okazało się, że w chwili pomiaru na liczniku miał 139 km/h. Natomiast w Pniówku do kontroli drogowej został zatrzymany 22-letni zamościanin siedzący za kierownicą citroena. Powodem również była nadmierna prędkość, 22-latek na liczniku miał 114 km/h. Z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym poruszali się również 32-latek z gm. Krasnobród siedzący za kierownicą BMW zatrzymany do kontroli drogowej w Krasnobrodzie oraz 28-letni mieszkaniec gm. Kępno, który z nadmierną prędkością samochodem m. Renault jechał przez Michalów. Kierujący za zbyt szybką jazdę otrzymali mandaty, ich konta zasiliły punkty karne, na najbliżej trzy miesiące stracili również prawo jazdy.

Z takimi samymi konsekwencjami za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego spotkali się w czwartek w Komarowie Dolnym 26-latek siedzący za kierownicą BMW mający na liczniku 112 km/h oraz 32-latka z Zamościa kierująca mazdą, która w Łabuniach przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h.

Policjanci ponawiają apel o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości jazdy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zamościu

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość

brawo,3 miesiące to za mało,powinni zabierać prawo jazdy na dłużej to może bardziej przemawiało by do piratów drogowych.

Anonimowo

Same chłopy. Zastanawiające ?