Zamość: Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do sejmu z okręgu nr 7 [ZDJĘCIA, FILM]

15
2491

Koalicja Obywatelska przedstawiła w czwartek (5 września) swoich kandydatów do sejmu w okręgu nr 7 (chełmsko – zamojsko- bialskim). Prezentacja odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu.

Listę Koalicji Obywatelskiej otwiera Riad Haidar. Na kolejnych pozycjach znaleźli się obecni posłowie: Stanisław Żmijan, Kornelia Wróblewska oraz były marszałek województwa Krzysztof Grabczuk. Z miejsca 5 startuje Małgorzata Gromadzka (PO) z Biłgoraja. Pozycję nr 6 zajmuje zamojski radny Rafał Zwolak z Nowoczesnej.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się też: Mariusz Grad (PO), Marek Poznański (PO), Wojciech Antoniuk (PO) i przedstawiciel Zielonych – Kamil Jóźwik.

Kolejne miejsca na liście zajmują: Magdalena Zając, Grażyna Lamczyk (bezpartyjna), Mariusz Kowalewski, Bożena Kieliszek-Wasiołek (PO), Katarzyna Ewa Pietraszkiewicz (bezpartyjna), Barbara Zbikowska, Karolina Hukiewicz, Kamila Ćwiklińska, Katarzyna Pelc, Anna Wiczuk, Wioletta Zarebska (KOD), Antoni Rusinek (KOD), Jan Musolf i Piotr Zygarski (bezpartyjny).

Starujemy w wyborach do sejmu z nadzieję na wygranie tych wyborów dla dobra naszego kraju, dla dobra naszej młodzieży. W mojej drużynie są sami znakomici działacze, funkcjonujący zarówno w samorządzie, jak i w parlamencie.  – rozpoczął konferencję lider listy nr 7, Raid Haidar – Nasz program jest bardzo szeroki, zostanie przedstawiony w najbliższym czasie. Moim, jako lekarza, nadrzędnym celem jest zdrowie naszych obywateli. Chcę zadbać o jak najlepsze warunki opieki zdrowotnej dla naszych seniorów. Społeczeństwo się starzeje, ja też jestem w wieku emerytalnym i zastanawiam się co będzie w przyszłości, skoro nie ma odpowiedniej opieki senioralnej. Motto naszej drużyny brzmi: “Zawsze będziemy tam gdzie jest człowiek, gdzie są jego problemy i jego sprawy”. Głosujcie na nas. Obiecujemy, ze Was nie zawiedziemy – dodał.

Następnie głos zabrała posłanka Kornelia Wróblewska która podkreśliła, że w swojej pracy w sejmie zamierza skupić się przede wszystkim na ochronie praw kobiet:

Jestem pierwszą kobietą na liście, jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ale też ogromne zobowiązanie. Do tej pory w sejmie zajmowałam się przede wszystkim polityką społeczną i to jest coś, co chciałabym kontynuować w następnej kadencji. Polityka społeczna to przede wszystkim wsparcie kobiet. Kobiety mają prawo godzić pracę z macierzyństwem. Jestem tego najlepszym przykładem, jako posłanka urodziłam drugie dziecko, bardzo szybko – bo z 2- miesięcznym dzieckiem, wróciłam na posiedzenia sejmu. Nie ukrywała się z kamieniem piersią. Pokazałam, że można być kobietą czynną zawodowo, która spełnia się też w życiu rodzinnym. – mówiła Kornelia Wróblewska. Wsród spraw, którymi zamierza się zająć wymieniła: opiekę okołoporodową, prawo kobiet w ciąży do pracy, możliwość powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, kwestię szczepień, równe prawa dziecka do kontaktu i wychowywania przez obojga rodziców, kwestię alimentów, kwestię oświaty.

Idę do sejmu, by walczyć o duże i dodatkowe pieniądze dla Polski Wschodniej. Obecny rząd obiecywał dużo inwestycji dla naszego województwa, niestety tych inwestycji nie widać. Moje decyzje spowodowały to, że woj. lubelskie bardzo dobrze wykorzystały fundusze unijne, dużo z tych pieniędzy trafiło na Ziemię Zamojską. Drugi element to wsparcie dla ludzi pracujących i przedsiębiorców, musimy o tych ludzi zadbać, oni muszą więcej zarabiać. Musimy także zadbać o tych, którzy chcą tworzyć miejsca pracy. Zadbam o specjalny program dla młodzieży, by łatwiej odnalazła się na Rynku pracy. Zajmę się też sprawa wynagrodzeń dla nauczycieli – przedstawił swoje postulaty wyborcze Krzysztof Grabczuk.

Głos zabrał także startujący z pozycji nr 6, Radny Rady Miasta Zamość, Rafał Zwolak:

Nie jestem kandydatem przywiezionym z Warszawy, jestem stąd, z Zamościa. Wiele spraw pracując w Radzie Miasta udało mi się załatwić. Miasto dzięki pozyskanym funduszom unijnym rozwinęło się, zrewitalizowana została Starówka oraz Ogród Zoologiczny. Dzięki czemu zwiększył się ruch turystyczny. Organizowałem wiele akcji pomocowych, wspieram dzieci chore, tych akcji było wiele. Udało mi się też w powiecie zamojskim i okolicach zlikwidować zmowę cenową na stacjach paliw. To jest ciekawe, że ceny paliw np. w Chełmie i w Zamościu były o kilkadziesiąt groszy droższe niż w Lublinie. Wysyłałem w tej sprawie pisma do Ministerstwa, do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta. I efektem tych działań, jak Państwo możecie zaobserwować na stacjach paliw, są paliwa poniżej 5 zł. – wymienił swoje osiągnięcia Rafał Zwolak.

Tak przedstawia się pełna lista kandydatów KO do sejmu w okręgu nr 7 (chełmsko-zamojsko – bialskim):

1. Riad Haidar
2. Stanisław Żmijan – bialski – PO
3. Kornelia Wróblewska – bialski
4. Krzysztof Grabczuk – Chełm – PO
5. Małgorzata Gromadzka – powiat biłgorajski – PO
6. Rafał Zwolak – Zamość Nowoczesna
7. Mariusz Grad – tomaszowski PO
8. Wojciech Antoniuk – hrubieszowski PO

9. Tomasz Pańczyk

10. Kamil Jóżwik – Zieloni
11. Magdalena Zając – powiat krasnostawski
12. Grażyna Lamczyk – parczewski – bezpartyjny
13. Mariusz Kowalewski – włodawski
14. Bożena Kieliszek – Wasiołek – tomaszowski – PO
15. Katarzyna Ewa Pietraszkiewicz– Biała Podlaska – bezpartyjny
16. Barbara Zbikowska – Chełm
17. Karolina Hukiewicz – powiat krasnostawski
18. Kamila Ćwiklińska – Zamość
19. Katarzyna Pelc – Zamość
20. Anna Kolasińska– Piszac
21. Wioletta Zarębska – powiat bialski
22. Antoni Rusinek – powiat zamojski – KOD
23. Jan Musolf – powiat hrubieszowski
24. Piotr Zygarski – Zamość – bezpartyjny

15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wstyd dla regionu

ot towarzycho
No i pamiętamy hasło: ***** z Polską wschodnią

khorba

gonic to towarzystow lewakow pederastow i złodziejstwa!

gość

Śmiać się czy płakać szczególnie z spełnionej kobiety Korneli Wróblewskiej Polacy nie chcą powrotu do obkradania POLAKÓW z WAT podniesienia wieku emerytom niskiego poziomu życia likwidacji plus 500 trzynastej emerytury i wiele innych

konet
Reply to  gość

Polacy nie chcą szczucia Polaka na Polaka i mowy nienawiści bo to doprowadzi do tragedii narodowej.

THE END

PIS JUŻ DAWNO WYGRAŁ TO KONIEC 🙂

L19c

A cóż to za nieznane towarzystwo?

Leon

PAN Rafał Zwolak znany przeciwnik spalarni w Zamościu, który nie przyjmuje żadnych merytorycznych opinii na TAK dla spalarnii w naszym mieście. Dziękuję na tych ludzi nie będę głosował.

wstyd tacy kandydaci
Reply to  Leon

To prawda! Zwolak robi sobie kampanię strasząc spalarnią jakich w europie setki, liczy że na tym temacie wygra wybory bo zagłosują ludzie bez pojęcia że robi ich w konia, on sobie wyjedzie a my będziemy płacić dwa razy więcej za śmieci. Zwolak nam dopłaci różnicę? Jasne

wstyd tacy kandydaci

A jakie kwalifikacje czy osiągnięcia ma Rafał Zwolak pomijając lansowanie siebie?
Za nasze pieniądze będzie 4 lata siedział u kosmetyczki w Warszawie???

dert

Bardzo krótka ławka jak biorą osoby pokroju Pana Zwolaka. On potrafi robić tylko konferencje prasowe głównie po to żeby potem rozsyłać swoje zdjęcia do różnych portali

viki
Reply to  dert

Taki lokalny król lansu. Pusty narcyzik

do dert
Reply to  dert

Sama prawda, popieram

Takspiewacałygrochów

Lewacka gangrena

marta

haha sama szumowina, a ten Arab niech wypi…la do siebie i tak nikt na niego nie zaglosuje

Lale z Malediwów

Ulu, Urszulko, Uleńko, a ty nie startujesz? Za twoje zasługi przyjaciele powinni cię wytypować do Sejmu, Senatu, parlamentu Europejskiego, tyle dróg wychodziłaś, tyle ścieżek wydeptałaś, w tylu protestach i akcjach uczestniczyłaś i nic? Szukaliśmy cię na liście i nic, pustka.