35 – letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód

0
404
źródło: Policja Biłgoraj

Do szpitala przewieziony został 35 letni cyklista, który zderzył się z osobowym volkswagenem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna wjechał wprost pod samochód. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Ponadto tłumaczył policjantom, że nie zna przepisów ruchu drogowego ponieważ nie posiada prawa jazdy i jeździ zawsze za innymi pojazdami.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21:30. Policjanci zostali skierowani na skrzyżowanie ul. Kościuszki i Sikorskiego w Biłgoraju gdzie według zgłoszenia doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy.

Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 35 letni mieszkaniec Biłgoraja, który kierował rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod pojazd m-ki Volkswagen, którym kierowała 19 letnia mieszkanka gminy Biłgoraj.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że cyklista był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie zna przepisów ruchu drogowego ponieważ nie posiada prawa jazdy i jeździ zawsze za innymi pojazdami.

Kierująca vw była trzeźwa. 35 latek został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Rowerzysta stanie teraz przed sądem i odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości.

źródło: Policja Biłgoraj

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments