Mieszkanie Plus w Zamościu. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji

0
1189
os. przy ul. Parkowej - wizualizacja

PFR Nieruchomości ogłosiło przetarg na wybór Generalnego Wykonawcy osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Zamościu przy ul. Parkowej. Budowa ruszyć ma jeszcze w tym roku. W ramach inwestycji powstanie sześć trzypiętrowych bloków, w których znajdzie się 96 lokali mieszkalnych.

Miasto Zamość było jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zgłosiło swój akces do programu Mieszkanie Plus. W ramach inwestycji na niespełna hektarowej działce (pas między Parkową a Chłodną, gdzie działają bloki TBS) powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 96 mieszkań o średniej powierzchni 55 mkw. Grunt wskazany przez miasto ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – w promieniu kilometra od planowanej inwestycji są szkoły oraz przedszkole, a także liczne sklepy spożywcze.

Jak poinformował podczas lipcowej konferencji prasowej w Zamościu Janusz Kobeszko, doradca zarządu PFR Nieruchomości – budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Parkowej ruszy w czwartym kwartale tego roku.

Program Mieszkanie Plus idealnie wpisuje się w lukę mieszkaniową na rynku. Budujemy dla tych, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt, ale zarabiają zbyt dużo, aby stanąć w kolejce do mieszkania komunalnego. Mieszkanie Plus w Zamościu wkracza w decydującą fazę – już w tym roku planujemy wbicie łopaty pod inwestycję. Myślę, że te 96 mieszkań może być szansą na poprawę jakości życia mieszkańców regionu, ale także sprowadzi do miasta nowe rodziny. Oprócz tego, może być szansą dla ludzi młodych, uczących się w Zamościu, którzy będą podejmowali decyzję o pozostaniu w mieście – mówił Janusz Kobeszko.

Do 8 września wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus mogą wypełnić ankietę opublikowaną na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość: www.zamosc.pl. Celem ankiety jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem w ramach programu Mieszkanie Plus w Zamościu. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór. Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

W całym województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 12 lokalizacji, których potencjał wynosi 1,2 tys. mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez lubelskie samorządy.

Link do ogłoszenia: OSIEDLE

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments