GAIA

 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 mszą św. w kościele parafialnym pw. Jana Bożego przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na Rynek Wielki, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się dalsza część obchodów: ceremoniał wojskowy z podniesieniem flagi państwowej, odśpiewaniem hymnu i przemówieniami okolicznościowymi. Wręczone zostały awanse i nominacje na wyższe stopnie wojskowe. O godz. 13.00 odbył się apel oręża Wojska Polskiego i salwa honorowa. Uroczystość na Rynku Wielkim zakończył pokaz musztry paradnej i defilada.

Kontynuacją Obchodów Święta Wojska Polskiego w Zamościu jest Piknik Militarny ,,Wierni Polsce”, który wystartuje o godz. 15.20. W programie: koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina (15:20 – 16:50), pokaz walki bliskim kontakcie (16:55 – 17:30). Prezentacje artystyczne Koła Wokalnego Klubu Batalionowego (17:40 -20:00)
Ponadto w czasie trwania pikniku czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, a wśród nich:pokaz statyczny wyposażenia jednostek garnizonu Zamość, malowanie twarzy dla najmłodszych, warsztat ogromnych baniek, grochówka żołnierska.

Poniżej nasza fotorelacja

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments