Zamość: Obchody Święta Wojska Polskiego [PROGRAM]

0
1253

Dowódca Garnizonu Zamość zaprasza na Obchody Święta Wojska Polskiego w połączeniu z Piknikiem Militarnym, które odbędą się w czwartek, 15 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 mszą św. w kościele parafialnym pw. Jana Bożego przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują na Rynek Wielki, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się dalsza część obchodów: ceremoniał wojskowy z podniesieniem flagi państwowej, odśpiewaniem hymnu i przemówieniami okolicznościowymi, a także wręczenie zostaną awansów i nominacji na wyższe stopnie wojskowe. O godz. 13.00 odbędzie się apel oręża Wojska Polskiego i salwa honorowa. W programie przewidziano również pokaz musztry paradnej i defiladę.

Kontynuacją Obchodów Święta Wojska Polskiego w Zamościu będzie Piknik Militarny ,,Wierni Polsce”, który wystartuje o godz. 15.20. W programie: koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina (15:20 – 16:50), pokaz walki bliskim kontakcie (16:55 – 17:30). Prezentacje artystyczne Koła Wokalnego Klubu Batalionowego (17:40 -20:00)
Ponadto w czasie trwania pikniku czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, a wśród nich:pokaz statyczny wyposażenia jednostek garnizonu Zamość, malowanie twarzy dla najmłodszych, warsztat ogromnych baniek, grochówka żołnierska.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments