Weekend na drogach Zamojszczyzny: 7 kierowców straciło prawo jazdy

0
482

Na drogach powiatu zamojskiego w ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali aż 7 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h i w konsekwencji stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Ich namierzenie to w większości efekt działania zamojskiej grupy “Speed”.

W niedzielę policyjny patrol z grupy “Speed” zatrzymał czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 74 w m. Gorajec Zastawie. Tuż po godz. 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego chevroletem. Pojazdem kierował 51-latek. Wykonany przez policjantów pomiar wskazał, że mężczyzna poruszał się z prędkością 104 km/h. Popełnione przez kierowcę wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień oraz mandatem karnym. Dodatkowo na jego koncie zapisano 10 punktów karnych. Kilka godzin później w tej samej miejscowości zatrzymany został kierujący samochodem marki Renault. 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poruszał się z prędkością 103 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali również, 42-latka, który kierował  BMW i 36-latka kierującego hondą. Pierwszy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h, drugi o 53 km/h.

W weekend uprawnienia do kierowania straciło również dwóch 26-latków. Obaj kierowali pojazdami marki Audi. Jeden z nich w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Drugi na ul. Legionów poruszał się z prędkością 105 km/h.

Weekendową niechlubną statystykę zamyka 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Łabuniach. W terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 17, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. 30-latek kierował volkswagenem.

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 190 kierującym. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą.

źródło: KM Policji w Zamościu

Poprzedni artykułWystartował Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Co w programie?
Następny artykułW Szczebrzeszynie ZUS brzmi… prosto
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments