Pizza za wolność

0
802

 PIZZA W ZAMIAN ZA WOLNOŚĆ

Zamojscy policjanci interweniowali wobec 41-latka, który pijany i agresywny miał dobijać się do drzwi swojej partnerki. Kiedy usłyszał od mundurowych, że chcą go przewieźć do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych, nagle przeprosił za swoje zachowanie i zaproponował policjantom łapówkę. W zamian
za wypuszczenie go do domu zaproponował zakupienie pizzy. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo przekupstwa zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 10.

W czwartek mieszkanka Zamościa poprosiła o pomoc policjantów, ponieważ obawiała się zachowania ze strony swojego partnera, który pijany dobijał się do drzwi jej mieszkania. Interweniujący mundurowi na klatce schodowej bloku zobaczyli nietrzeźwego mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi, krzyczał, był agresywny.

Okazało się, że nietrzeźwym awanturnikiem był 41-letni mieszkaniec Zamościa. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie, dlatego też podjęto decyzję o przewiezieniu 41-latka do zamojskiego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W czasie doprowadzenia, ten przeprosił policjantów za swoje naganne zachowanie i w zamian za wypuszczenie go do domu zaproponował łapówkę. Nie wskazał konkretniej kwoty, jednak zaproponował alternatywną korzyść – zakupienie pizzy.

Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego i przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie 41-latek został zbadany alkomatem – wynik badania wskazał w jego organizmie dwa promile alkoholu.

Po wykonanych czynnościach 41-latek został osadzony w policyjnym areszcie, wkrótce usłyszy zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa – odstąpienia od doprowadzenia. Osoba, która dopuszcza się przekupstwa może liczyć się z wysoką odpowiedzialnością karną, w takim przypadku kodeks przewiduje bowiem karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło. Policja Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments