2 tragiczne wypadki. UWAŻAJCIE na drogach!

0
1324

POLICJANCI USTALAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNYCH W SKUTKACH WYPADKÓW DROGOWYCH

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło w piątek na drogach naszego województwa. W powiecie zamojskim w wyniku zderzenia się volkswagena bora z ciągnikiem rolniczym na skutek odniesionych obrażeń zmarł 48-letni pasażer osobówki. Z kolei w pow. biłgorajskim kierujący busem najechał podczas cofania na starszego mężczyznę. 87-letni pieszy pomimo udzielonej mu pomocy zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze.

Do jednego z wypadków doszło wczoraj po godz. 15 w m. Krasne w pow. zamojskim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą poruszając się drogą krajową nr 17 od Izbicy w kierunku Starego Zamościa na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku m. Kolonia Krasne. Kiedy już prawie skręcił, w środkową część przyczepy uderzył kierujący volkswagenem, który krajową 17-stką poruszał się w przeciwnym kierunku.

Z obrażeniami ciała do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła trzy osoby, które podróżowały volkswagenem. Niestety jednej z nich, 48-letniego mieszkańca gm. Stary Zamość nie udało się uratować. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy, jednak 46-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość, który siedział za kierownicą volkswagena w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Do kolejnego wypadku doszło około godz. 17 w m. Tereszpol Kukiełki w pow. biłgorajskim. Z ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynika, że kierujący busem marki Mercedes podczas manewru cofania najechał na przechodzącego z tyłu pojazdu starszego mężczyznę. 87-letni pieszy został zabrany do szpitala. Niestety nie udało się uratować jego życia. Kierujący pojazdem 38-latek był trzeźwy.

Policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółów oraz okoliczności tych tragicznych w skutkach wypadków. Apelują o zachowanie ostrożności na drodze, wyobraźnię i jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Lubelska Policja

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments