18 – latek jechał zbyt szybko, 49 – latka prawdopodobnie zasnęła za kierownicą.

0
621

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło na drogach powiatu zamojskiego. W Zawadzie 18-latek kierując volkswagenem jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do jego dachowania. Zatrzymano mu posiadane od miesiąca prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Dachowaniem zakończyła się również jazda 49-letniej kierującej fiatem, która prawdopodobnie zasnęła za kierownicą i wjechała do rowu. Jej pojazd „koziołkował” i zatrzymał się tuż przed wiatą przystanku. Na szczęście zarówno 18-latek, jak i 49-latka nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują o ostrożność.

O dużym sześciu może powiedzieć 18-letni mieszkaniec gm. Zamość, który kierując volkswagenem w miejscowości Zawada nagle stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do jego dachowania.   

Załoga karetki pogotowia przewiozła 18-latka do szpitala. Po wykonanych tam badaniach okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad volkswagenem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz umiejętności kierowcy. – mówi Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy KM Policji w Zamościu

Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które odebrał miesiąc temu. Zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ uszkodzenia jakie w nim powstały w czasie kolizji spowodowały, że volkswagen nie nadawał się do dalszej bezpiecznej jazdy.
Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 18-latek wytłumaczy się przed sądem.

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w godzinach popołudniowych w m. Lipina Nowa. Tutaj 49-letnia mieszkanka gm. Skierbieszów kierując fiatem, nagle straciła panowanie nad samochodem, zjechała na lewe pobocze a następnie wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania pojazdu. Po tym samochód obrócił się ponownie na koła i zatrzymał tuż przed wiatą przystanku.

49-latka została przewieziona do szpitala, po badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Była trzeźwa. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było zaśnięcie 49-latki za kierownicą fiata. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca została ukarana mandatem karnym.  – informuje rzeczniczka zamojskiej policji.

Źródło: KMP Policji w Zamościu

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments