Gm. Sułów: Piknik Archeologiczny w Sąsiadce. Gwiazdą imprezy będzie zespół Milano

0
894
Fot. Zespół Milano/Facebook

Szykuje się naprawdę ciekawe wydarzenie w naszym regionie. Już 14 lipca (niedziela) w miejscowości Sąsiadka (Gmina Sułów) odbędzie się 4. edycja Pikniku Archeologicznego. Przewidziano mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników historii.

Piknik Archeologiczny w Sąsiadce to impreza plenerowa o charakterze historycznym, poświęcona przeszłości miejscowości Sąsiadka – utożsamianej przez archeologów i naukowców historyków ze wczesnośredniowiecznym grodem Sutiejsk, należącym do grupy grodów czerwieńskich. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia – ma ono na celu przypominanie i pokazywanie mieszkańcom oraz wszystkim przybyłym gościom tysiącletniej historii regionu i jego znaczenia  gospodarczego i politycznego.

Wszystko ma się odbywać na terenie grodziska. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 mszą świętą. Później zaplanowano pokazy grup rekonstrukcyjnych i występy lokalnych zespołów: “Zaburzanki”, “Andrzejkowe Nutki”, “Talenty Sułowskie” oraz “Kapela Turobińska”. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert gwiazdy imprezy – discopolowego zespołu Milano. Po nim wystąpią zespoły: “Pół na pół” oraz Accord. Na zakończenie zaplanowano zabawę pod gwiazdami z zespołem “No Name”.

W programie Pikniku także: Wystawa rzeźby w drewnie i węglu, wystawa rękodzieła, stoisko myśliwskie, Teatr ognia, słowiańska dyskoteka, bicie monet, strzelanie z łuku, pokazy rzemiosła. Na dzieci czekać będą dmuchane zjeżdżalnie. Będą też stoiska gastronomiczne.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Sułów, Stowarzyszenie „Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk” i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksy Poździk w Sułowie.

plakat sasiadka 2019 Gm. Sułów: Piknik Archeologiczny w Sąsiadce. Gwiazdą imprezy będzie zespół Milano

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments