W połowie czerwca, Urząd Miasta Zamość, zapowiedział odkomarzanie terenów w pobiżu zbiorników wodnych.

Zakres działań miał objąć teren wzdłuż rzeki Łabuńki na odcinku od ul. Weteranów do ul. Okrzei, teren wzdłuż rzeki Topornicy na odcinku od ostatnich bloków TBS na ul. Lipskiej do ujścia Łabuńki, Park Miejski (teren wokół stawu i rowu doprowadzającego wodę i główne aleje) oraz okolice zalewu miejskiego.

Opryski będą wykonywane dwukrotnie, metodą zamgławiania termicznego i turbinowo, za pomocą specjalnych środków owadobójczych. Środki nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, posiadają pozwolenie na obrót ministra zdrowia, jednak bezpośrednio w czasie oprysków należy unikać wdychania rozpylonego produktu i przebywania w miejscu wykonywania zabiegów.
Opryski miały być wykonywane jedynie w godzinach wczesnych porannych i późnych wieczornych, a na terenach pojawić miały się specjalne komunikaty.

W dniu zaplanowanego odkomarzania, Urząd Miasta wydał informacje o planowanym odkomarzaniu:

Ze względu na zapowiadany na dziś (30.06) powrót wysokich temperatur, zabieg odkomarzania zostanie wykonany z wtorku na środę (02/03.07.).Aby odkomarzanie było skuteczne, temperatura w nocy nie powinna przekraczać 20st.C. Z prognoz wynika, że dzisiejszej nocy (czyli w zapowiadanym wcześniej terminie) temperatura ma być znacznie wyższa.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments