Zamość: 15 – letni wandal rzucił kamieniem w autokar. Uszkodził przednią szybę pojazdu

0
881
Fot. KM Policji w Zamościu

Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali 15-latka, który rzucił kamieniem w autokar zaparkowany pod jednym z zamojskich hoteli, uszkadzając przy tym przednią szybę pojazdu. Właściciel wartość strat wycenił na kwotę 13 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, późnym wieczorem. Sprawca najprawdopodobniej rzucił w szybę kamieniem powodując jej uszkodzenie. Właściciel pojazdu wycenił wartość strat na kwotę 13 tys. zł.Wyjaśnieniem sprawy uszkodzenia mienia zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Analizując zebrany materiał dowodowy ustalili podejrzanego – 15-latka z Zamościa, który dokonał tego czynu. – informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

W poniedziałek młodzieniec został zatrzymany. Usłyszał zarzuty niszczenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do rzucenia kamieniem w autokar.

Teraz ze swojego nagannego postępowania wytłumaczy się przed Sądem Rodzinnym i do spraw Nieletnich. Sędzia zdecyduje również o rodzaju środka karnego, który będzie adekwatny do popełnionego przez 15-latka czynu karalnego.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments