Uczniowie ze szkół w Podhorcach i Tyszowcach zwycięzcami EDPR Wind Cup

0
514

Piłkarskie emocje w Tyszowcach podczas Światowego Dnia Wiatru. SP Podhorce i SP Tyszowce zwycięzcami Turnieju piłkarskiego EDPR Wind Cup! 

Ponad 130 dzieci z dziewięciu szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego wzięło udział w finale Turnieju piłkarskiego EDPR Wind Cup, rozegranym w sobotę 15 czerwca. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej IV-VI stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Podhorcach, a wśród młodzieży z klas VII-VIII oraz III gimnazjum – reprezentanci SP Tyszowce. 

Tyszowce, 19 czerwca 2019 r.:  15. czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wiatru, w którym podkreślamy jego znaczenie jako źródła czystej energii. To doskonała okazja, aby poznać korzyści płynące z jego działania przy jednocześnie dobrej zabawie. W tym roku EDP Renewables zaprosiło do niej mieszkańców gmin Tomaszów Lubelski, Jarczów oraz Tyszowce. 

Dzieci i młodzież zmierzyły się w Turnieju piłkarskim EDPR Wind Cup, podczas którego nie zabrakło nie tylko sportowych emocji, ale i rywalizacji w duchu fair play, widocznej w każdym z dwunastu przeprowadzonych meczy. Gabriel Jurkiewicz ze szkoły podstawowej w Tyszowcach dał się poznać jako najlepszy strzelec. Natomiast najbardziej skutecznym bramkarzem był Szymon Taranowicz ze szkoły w Tyszowcach. Jako “drużyna fair play” została nagrodzona drużyna z Jarczowa. Specjalne wyróżnienie otrzymali również: Wiktor Dźwierzyński (SP Podhorce), Błażej Sochan (SP Podhorce) i Wojciech Sól (SP Tyszowce). 

Global Wind Day jest kluczowym wydarzeniem w kalendarzu EDP Renewables, ponieważ pozwala nam podkreślić nasze zaangażowanie w lokalnych społecznościach, w których jesteśmy obecni. Turniej EDPR Wind Cup był tego doskonałym przykładem mówi Joaquim Barbosa, Country Manager EDP Renewables. 

Na dopingujących młodych piłkarzy czekała strefa z animacjami dla dzieci, nie zabrakło też miejsca do odpoczynku na leżakach, a dla najbardziej spragnionych piłkarskich wrażeń – pokaz trików i sztuczek z piłką, przygotowany przez football freestylera.

Partnerami wydarzenia były gminy Tyszowce, Tomaszów Lubelski oraz Jarczów. 

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) to globalny lider sektora odnawialnych źródeł energii oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie. Posiadając odpowiedni poziom inwestycji, najwyższej jakości aktywa i jedne z największych na rynku zdolności produkcyjne, EDPR poddano w ostatnich latach ogromnemu rozwojowi. Firma obecnie działa na 14 międzynarodowych rynkach (w Belgii, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Francji, Grecji, Włoszech, Meksyku, Polsce i Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA). Energias de Portugal, S.A. („EDP”), największy udziałowiec EDPR, jest globalną firmą z branży energetycznej oraz liderem tworzenia wartości, innowacji i zrównoważenia. Od 11 lat EDP nieprzerwanie znajduje się na Indeksie Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones.

materiał nadesłany

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments