Weekend z promilami. Plaga pijanych kierowców i rowerzystów na drogach powiatu

1
402
Fot. Policja

Dwóch kierowców na podwójnym gazie za kierownicą samochodów oraz dwóch rowerzystów z promilami zostało ujawnionych w miniony weekend przez policjantów z zamojskiej komendy. Nietrzeźwy 68-latek został zatrzymany w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej, w organizmie miał ponad 1,5 promila, a w jego ujęciu pomógł 31-latek z gm. Nielisz. Prawie 2 promile miał natomiast 44-letni kierowca forda, który w m. Borowina Sitaniecka stracił panowanie nad pojazdem m. Chrysler i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą.

W sobotnią noc dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o tym, że od m. Jarosławiec w stronę Zamościa porusza się kierujący fordem. Jedzie całą szerokością jezdni wjeżdżając na pobocze oraz przeciwległy pas ruchu. Zgłaszający jechał za nim i kiedy kierujący fordem zatrzymał się w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej uniemożliwił mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki pojazdu. Policjanci reagując na zgłoszenie przyjechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Okazało się, że kierujący fordem 68-letni mieszkaniec gm. Bełżyce w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Podobnie jak inny nieodpowiedzialny kierowca – 44-letni mieszkaniec Zamościa, który również w sobotnią noc mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu w m. Borowina Sitaniecka kierując pojazdem m. Chrysler stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu.

Natomiast w niedzielę w Łabuńcach Pierwszych policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej 77-letniego mieszkańca gm. Łabunie, który kierując rowerem miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.  Niedziela również dla innego rowerzysty zakończyła się poniesieniem konsekwencji prawnych za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości. Tym razem w Bodaczowie „chwiejna” jazda 54-latka z gm. Szczebrzeszyn wzbudziła podejrzenia policjantów z ruchu drogowego. Ich podejrzenia potwierdziły się, kierujący jednośladem w organizmie miał prawie promil alkoholu.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowca na podwójnym gazie to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nieodpowiedzialni kierowcy ponoszą również konsekwencje prawne. Kierowanie pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości zagrożone jest, bowiem karą pozbawienia wolności do lat 2, natomiast nietrzeźwy kierowca jednośladu może spodziewać się kary aresztu, bądź grzywny.

Źródło: KMP Zamość

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
37-latek

Policjanci moga sobie apelowac a polus jak pije tak pil bedzie taka mentalnosc ludzi w polsce