Kradł kawę, markowy alkohol i kosmetyki.

0
733
Fot. Policja

AMATOR KAW, MARKOWYCH KOSMETYKÓW I ALKOHOLI W RĘKACH POLICJANTÓW

Za kradzieże w zamojskich marketach spożywczych odpowie 28-latek. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ponad 1300 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, jednak 28-latkowi grozi wyższy wymiar kary ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci z zamojskiej komendy w mijającym tygodniu zostali poinformowani o kradzieży dokonanej w jednym z marketów spożywczych. Z półek sklepowych zniknęły kawy, których wartość przedstawiciel sklepu wycenił na kwotę ponad 330 zł. Dzielnicowa, która zajęła się sprawą przeglądając sklepowy monitoring rozpoznała mężczyznę, który z regałów zabiera opakowania z kawami, chowa je do siatki a następnie wychodzi ze sklepu nie płacąc za towar.

Podejrzanym o kradzież kaw okazał się 28-latek z Zamościa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci w wersalce znajdującej się w pokoju mieszkania, w którym przebywał 28-latek odnaleźli również część skradzionego ze sklepu towaru. Okazało się, że to nie jedyne kradzieże, które ma on na sumieniu. W ubiegłym miesiącu z różnych sklepów dokonał kradzieży kosmetyków różnych marek, kawy oraz markowych alkoholi. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 1300 zł. 28-latek wczoraj usłyszał zarzuty, w czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży i poinformował, że nie będzie wyjaśniał okoliczności zarzucanych czynów bo ….. wszystko jest jasne.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, jednak 28-latkowi grozi wyższy wymiar kary ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Źródło: Policja Zamość

 

Poprzedni artykułArlekinada Zamojska – bajkowe widowisko (zdjęcia)
Następny artykułKolekcja Sonii Chruścińskiej inspirowana Toskanią (Zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments