Kolekcja Sonii Chruścińskiej inspirowana Toskanią (Zdjęcia)

0
1472

W Galerii RW8 (Rynek Wielki 8) odbył się pokaz mody autorstwa zamościanki Sonii Chruśińskiej. Kolekcja “CONTORNO – KONTUR WŁOCH” inspirowana jest architekturą Toskanii.

Pokaz doskonale wpisał się w trwający właśnie Zamojski Festiwal Kultury “arte, cultura, musica e”. Zaproszonych gości przywitała osobiście Sonia Chruścińska, w kilku słowach przedstawiając swoją kolekcję.

Doskonałym uzupełnieniem pokazu była muzyka Andrea Bocelii z płyty “Cieli di Toscana” orz wino z winnicy z polskiej Toskanii, czyli z Lipowca na Roztoczu.

Pochodząca i tworząca w Zamościu projektantka z wykształcenia jest architektem i projektantem wnętrz, a od marca 2018 tego roku również projektantem ubioru i absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Pokazuje, że moda i architektura mają ze sobą wiele wspólnego, a proces twórczy projektowania budynków, wnętrz czy ubrań jest tym samym przeżyciem.

Inspiracje czerpie głownie z podróży, a w swoich projektach łączy architektoniczne, bryłowe formy z futurystycznymi i unikalnymi materiałami.

Kolekcja CONTORNO (z wł. kontur) to ukłon w stronę jej ukochanego włoskiego regionu – Toskanii. Zaprojektowany przez nią czarny print przedstawia obrysowane konturem fasady toskańskich kościołów m.in. Duomo – Santa Maria del Fiore, Santa Maria Novella oraz San miniato al Monte we Florencji.  Grafika została nadrukowana na bawełnianej tkaninie z której powstały ubrania. 

Aby ukazać architektoniczny efekt stworzonych sylwetek (bryłowość, proste linie i cięcia, monochromatyzm) używa ażurowych materiałów, siatek, przezroczystości i lamówek symbolizujących szkic ołówkiem.

Poprzedni artykułKradł kawę, markowy alkohol i kosmetyki.
Następny artykułPodsumowanie XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość Perła Renesansu”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments