Zamość: Za nami Wielki Finał Kampanii “Kilometry Dobra

0
694

69 029,38 zł – tyle, jak dotąd, udało się zebrać Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Zamościu w ramach 5. Ogólnopolskiej Kampanii „Kilometry Dobra”. Daje to wynik 1 568,85 metrów Dobra! To wielki sukces, który pozwoli placówce zrealizować ważne cele.

W niedzielę, 2 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się finał kampanii Kilometry Dobra. Trwająca od 1 marca, akcja PSONI Koło w Zamościu zjednoczyła wiele dobrych serc, wrażliwych na potrzeby Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.Podczas finału odbyło się tradycyjne już układanie metrów i kilometrów z monet o nominale 1 zł, zebranych w trakcie Kampanii. W tym roku udało się zebrać 69 029,38 zł. Nie jest to jednak kwota ostateczna, bo liczenie pieniędzy jeszcze się nie zakończyło. 

W tym roku celem zbiórki jest dofinansowanie i adaptacja budynków należących do zamojskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Chodzi o budynek przy ul. Dreszera w Zamościu. Codziennie prowadzona jest tam rehabilitacja i terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Niedzielnemu podsumowaniu akcji towarzyszyło wiele atrakcji. Rynek Wielki pękał w szwach. Podczas wydarzenia można było m.in. skorzystać z usług Studium Medycznego w Zamościu, spróbować tradycyjnej grochówki przygotowanej przez Koło Chłopa ze Skaraszowa, czy skosztować kolorowych orzeźwiających i bezalkoholowych koktajli – wymieszanych przez doświadczonego barmana. Na najmłodszych czekały animacje i malowanie twarzy. Gościem specjalnym zamojskiego finału był jeden z Ambasadorów akcji „Kilometry Dobra”, znany i lubiany aktor młodego pokolenia (serial TVP Barwy Szczęścia) – Kuba Dmochowski.

Poprzedni artykułPłomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu (WIDEO)
Następny artykułZAMOŚĆ/ REGION: 170 najnowszych ofert pracy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments