Płomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu (WIDEO)

13
4831

Płomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Warszawie zebrał się Sejm Dzieci i Młodzieży. To już XXV sesja obrad. Jej temat brzmiał: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Młodzi parlamentarzyści, aby wziąć udział w posiedzeniu musieli upamiętnić posłów z czasów II RP, którzy aktywnie włączyli się w walkę w czasie II wojny światowej.

Za swoje projekty mandaty poselskie otrzymali uczniowie III LO w Zamościu. Byli to: Adrian Góra, Karolina Budzyńska, Wiktoria Tyszko oraz Emilia Anioł. Jednak to Adrianowi udało się wygłosić swoje przemówienie z mównicy sejmowej.

Młody poseł w swoim wystąpieniu skrytykował tematykę obrad, zaznaczając, że już w ubiegłorocznej uchwale uczestnicy SDiM apelowali, aby tematyka dotyczyła aktualnych problemów społecznych. W ostrych słowach zapytał rządzących: „Co Państwo zrobiliście z głosem tych młodych ludzi sprzed roku? Ich uchwałę perfidnie wyrzuciliście do kosza! Dlaczego nas nie słuchacie?! Otóż odpowiem. Wy się po prostu nas boicie. Młodych ludzi, którzy informację czerpią nie z reżimowych telewizji, lecz z internetu i nie łapią się tak łatwo na waszą propagandę!” W dalszej części przemówienia krytykował działania rządzących na przestrzeni kilkunastu lat: „Przez ostatnie kilkanaście lat dwie główne ekipy rządzące prześcigają się w uprzykrzaniu życia Polaków. Wprowadzają kolejne podatki i regulacje. Zadłużenie Polski wciąż wzrasta. (…)    Z oburzeniem odnosił się również do programów socjalnych proponowanych przez obie ekipy: „Czy my chcemy w Polsce kolejnej Wenezueli? Te wszystkie problemy będą nas, młodych ludzi dotyczyć!” Na koniec zaapelował do innych uczestników: „Nie pozwólmy aby zamknęli nam usta! My jesteśmy przyszłością tego narodu! Doprowadźmy do tego, by Polska była państwem rzeczywiście suwerennym. Państwem naprawdę wolnych ludzi!”

Przemówienie zostało odebrane oklaskami na stojąco dużej części sali.

received 2403357043211246 Płomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu (WIDEO) 20190601 200353 Płomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu (WIDEO) 20190601 125729 Płomienne przemówienie zamojskiego ucznia na obradach Sejmu (WIDEO)

Poprzedni artykułOficjalne rozpoczęcie sezonu z BMW klub Zamość (dużo zdjęć)
Następny artykułZamość: Za nami Wielki Finał Kampanii “Kilometry Dobra
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Młody Zamościanin

Fajne przemówienie, ale trochę spłycony temat wpływem korwinizmu, brak szerszego spojrzenia na problem.
P.S Komentarz korwinisty

Wiesław

Zabrakło uroszczeń żydowskich, Rzeczpospolitej przyjaciół polin prezydenta Dudy.

Tomasz Krywionek
Reply to  Wiesław

Wiesław, ile komentarzy z tego samego IPI 🙂 Nie spinaj się tak. Miłego dnia.

lula

Dobre przemówienie. Naprawdę! Niczym Lepper – który był bardzo dobrym mówcą. Pewne gesty, sposób posługiwania się językiem bardzo przypominają jego styl. Chyba ze stresu mowa ciała jest teatralna – gesty, mimika wydają się być na siłę – “spóźnione”, bądź “wcześniejsze”.

Korwin

Korwin korwin korwin… 3 x Korwin
Ogólnie całkiem ładnie

Obserwator

Mam nadzieję, że z Korwina się wyrasta.

emeryt

Wygadywać i krytykować potrafi nawet przedszkolak krytykować ale z nie wiadomo kogo i czego konkretów w rozumie młodego człowieka brak ZERO młody człowieku POKORY

ola

Życzę temu młodemu człowiekowi POKORY ROZUMU bo krytykujesz tylko aby krytykować a myślenie co dobre a co złe dla POLAKÓW to jeszcze długo nie zrozumiesz

Hilfmann

Dobre, wyraziste wystąpienie. Szkoda, że tak mało czasu jest na wypowiedź; jestem pewien, że wtedy mógłbyś bardziej rozwinąć poruszone tematy; koniec końców jeden gratuluję Adrian;)

gość

Taka gadka jak u Petru i Korwina i całej opozycji aby dalej była bieda a dzieci chodzili głodne Co zrobił partia PIS u młody człowieku zobacz ludzie – POLACY rząd podzielił się z POLAKAMI wzrostem gospodarczym a nie jak PO PSL pozwolili rozkradać dorobek np. VAT dorobek POLAKÓW kosztem dzieci

wiedźma

No – wypisz wymaluj, następny Brejza z wyglądu i rozumu……

Valgo de Sco

Młody jesteś, Koleżko, więc niech ktoś ci opowie co robił dla takich jak ty poprzedni rząd i wtedy porównaj z tym co obecny rząd robi dla rodzin z dziećmi i młodziaków takich jak ty… A dopiero później się wypowiadaj, to może unikniesz powtarzania dyrdymałów opowiedzianych przez tatusia lub dziadka ze zmniejszona emeryturą…

emeryt

Nic dodać nic ująć bajki młody człowieku opowiadaj przedszkolakom