Produkcja narkotyków zlikwidowana.

0
733

ZAMOŚĆ: ZARZUTY ZA UPRAWĘ I POSIADANIE MARIHUANY

37-latek odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości marihuany. Zabezpieczona przez policjantów ilość marihuany mogła posłużyć do uzyskania niemal 2000 porcji dilerskich tego narkotyku, a prowadzona przez mężczyznę uprawa to prawie 90 krzaków konopi innych niż włókniste. Usłyszał już zarzuty i zgodnie z dyspozycją sądu otrzymał policyjny dozór.

Policjanci z zamiejskiej komendy w czasie sprawdzania zabudowań w jednej z miejscowości w gminie Nielisz w pokoju zajmowanym przez 37-latka w papierowym opakowaniu odnaleźli susz roślinny, akcesoria do przygotowywania marihuany, kilka woreczków foliowych z zawartością suszu roślinnego i nasion oraz prawie 90 sztuk plastikowych pojemników z roślinami konopi innych niż włókniste uprawianych na parapecie okiennym.

Odnaleziony susz o łącznej wadze prawie 500 gram, akcesoria oraz rośliny zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. Wykonane badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. Zabezpieczona przez policjantów ilość marihuany mogła posłużyć do uzyskania niemal 2000 porcji dilerskich tego narkotyku.

Do policyjnego aresztu trafił również 37-latek. Wczoraj został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty uprawiania wbrew przepisom ustawy krzewów konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających. Przedstawione 37-latkowi zarzuty obejmowały również wytwarzanie oraz posiadanie marihuany.

Dzisiaj sąd po analizie zabranego materiału dowodowego nie przychylił się do wniosku policji i prokuratury dotyczącego zastosowania wobec 37-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego, decydując o zastosowaniu dla podejrzanego policyjnego dozoru.
Za złamanie zakazów określonych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 37-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Źródło: Policja Lubelska

Fotografia poglądowa (Pixabay)

 

Poprzedni artykułZamość: Wielki Finał Kampanii Kilometry Dobra już w niedzielę
Następny artykułORKA na szczycie klasyfikacji medalowej!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments