Plaża Open 2019. Jeszcze więcej atrakcji nie tylko dla fanów sportu

0
624

Do Zamościa ponownie zawita Plaża Open, czyli Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. W naszym mieście turniej odbędzie się w dniach 28 – 29 czerwca. Dziś (28 maja) w zamojskim ratuszu zorganizowano konferencję prasową dotyczącą tegorocznej edycji wydarzenia. W spotkaniu udział wzięli: Prezydent Andrzej Wnuk, Piotr Ilewicz – Dyrektor Sportowy Plaży Open, Bartosz Gajda – Dyrektor ds. Rozrywki Plaży Open, Marcin Strządała – pomysłodawca projektu i dyrektor organizacyjny Plaży Open, Piotr Orzechowski – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość oraz Mateusz Ferens – dyrektor zamojskiego OSiR-u.

Plaża Open 2019 zagości w pięciu miastach: Zamościu, Mysłowicach, Łodzi, Rybniku, Białymstoku. Turniej w Zamościu odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Mecze będą rozgrywane na tymczasowym boisku plażowym przed Ratuszem, a także na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Chcemy, by siatkówka plażowa była odczytywana nie tylko jako dyscyplina związana z przyjemnością, rozrywką ale także przez pryzmat ciężkiego wysiłku, jaki włożyć muszą zawodnicy, by zdobyć punkty. Dlatego w tym sezonie do puli nagród Plaży Open dodajemy dodatkowe 10 tys., po 5 tys. dla najlepszego duetu męskiego i dla najlepszego duetu damskiego. – zaznaczył Piotr Ilewicz, Dyrektor Sportowy Plaży Open.

Ale Plaża Open to nie tylko siatkówka plażowa, to też mnóstwo świetnej rozrywki. Jak co roku przygotowanych zostanie wiele atrakcji dla kibiców.

– Chcemy pokazać, że można przyjść na Plażę Open całymi rodzinami i każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy konkursy i wiele innych atrakcji, które w tym roku zajmować będą całą płytę Rynku. Będzie boisko do siatkówki wodnej, rozłożona zostanie także gra planszowa naszego partnera firmy Trefl. Nowością będzie mini strefa SPA z sauną oraz jacuzzi. Wystąpi Kabaret Zachodni, będzie DJ, muzyka klubowa i tańce na piasku. – zapowiedział Bartosz Gajda – Dyrektor ds. Rozrywki Plaży Open.

Mecze o złoto na Plaży Open w Zamościu będzie można obejrzeć 30 czerwca od godziny 12:45 na antenie TVP Sport!

 

 

Poprzedni artykułIKEA w Zamościu!
Następny artykułZamojski Festiwal Książki z perspektywy uczestnika
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments