Przed nami IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej ”TOTUS TUUS”

0
637

Zapowiada się wyjątkowa uczta wokalno-muzyczna w Lipsku w Gminie Zamość. Na niedzielę, 26 maja 2019 r. zaplanowano czwartą edycję Festiwalu Pieśni Maryjnej i Religijnej ”TOTUS TUUS”.

W kościele pw. św. Jana Chciciela w Lipsku wystąpi łącznie 21 wykonawców, w tym 6 solistów i 7 zespołów w kategoriach dziecięco-młodzieżowych, a także 8 zespołów złożonych z osób dorosłych. Każdy wykonawca w konkursie zaprezentuje 2 pieśni, w tym co najmniej jedną maryjną.

Ciekawostką jest fakt, że kategoria solistów została zdominowana przez młodych wokalistów ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach – przyjęto aż 5 zgłoszeń uczniów tej placówki w kategoriach do lat 12 i do lat 19. Jedynym solistą spoza szkoły w Werbkowicach, zarazem jedynym męskim wokalistą, jest Karol Niedźwiecki z Zamościa.

Warto dodać, że gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie mocno już utytułowana żeńska formacja wokalna „Ale Cantare” z Płoskiego, prowadzona przez zamojską instruktorkę i wokalistkę Barbarę Rabiegę. Zespół wystąpi z koncertem pod koniec festiwalu (ok. godz. 16:00) ze specjalnym programem utworów sakralnych. Potem Jury ogłosi wyniki w kategorii „zespoły / dorośli”.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem oraz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Jego Ekscelencja biskup Marian Rojek i Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły na plakacie.

plakat festiwal maryjny lipsko 2019 Przed nami IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej ”TOTUS TUUS
Poprzedni artykułDobra passa kryminalnych. 35-latkowi grozi 8 lat pozbawienia wolności
Następny artykułOlej z oregano – cudowny środek na infekcje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments