Kierowco, noga z gazu! Policja prowadzi akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”

0
993
zdjęcie podglądowe, fot. archiwum NKZ

W czwartek (23 maja) w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.- informuje Komenda Główna Policji

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Poprzedni artykułList od Premiera, książki od Prezesa
Następny artykułDobra passa kryminalnych. 35-latkowi grozi 8 lat pozbawienia wolności
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments