Zamość: Marszałek, wojewoda, starosta, prezydent i posłowie malowali mural dla niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

0
1054

Przedstawiciele władz miasta, powiatu, województwa oraz parlamentarzyści z naszego regionu wzięli dziś udział w malowaniu muralu na terenie budowy “Rodzinnego Domu” przy ulicy Kresowej w Zamościu. Akcja była gestem poparcia dla inwestycji realizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu.

Na ścianie budynku swoje podpisy wykonane sprayem złożyli m.in.: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Wiceprezydent Zamościa Małgorzata Bzówka, Poseł Sławomir Zawiślak oraz Poseł Marcin Duszek (uczestniczył w wydarzeniu także jako przedstawiciel Premiera Mateusza Morawieckiego). Akcja stanowiła manifest poparcia dla realizowanej przez Stowarzyszenie “Krok za krokiem” budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom” przy ul. Kresowej w Zamościu.

Przypomnijmy, że nieruchomość przy ul. Kresowej Stowarzyszenie otrzymało od Prezydenta  Andrzeja Wnuka. W „Rodzinnym Domu” wsparcie i opiekę znajdą m.in. starsze osoby z niepełnosprawnością, którzy często pozostali sami, bez rodziny. Jak podkreśla Maria Król Prezes Stowarzyszenia “Krok za Krokiem” – na tą inwestycję czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny.

Niedługo po tym wydarzeniu, na Rynku Wielkim (godz. 10) rozpoczął się I Bieg “Krok za krokiem”. Impreza jest organizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy cenią zdrowy tryb życia i preferują aktywne spędzanie czasu. Uczestnicy biegu będą mieli szansę wykazać się w czterech konkurencjach, takich jak: running team (osoba z niepełnosprawnością na wózku biegnąca z asystentem), bieg na race runnerze, jazda na wózku aktywnym bądź elektrycznym oraz nordic walking. Przewidziane są również występy artystyczne i inne atrakcje. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na budowę “Rodzinnego Domu”.

 

 

Poprzedni artykułZamość: Dowiozą niepełnosprawnych na wybory
Następny artykułTragiczny wypadek. Kierowca audi potrącił pieszą
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments