Blisko 1,5 miliona dotacji na żłobek w Zamościu!

2
1400
fot. Urząd Marszałkowski w Lublinie
- reklama-

W poniedziałek, 29 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się spotkanie poświęcone podpisaniu 3000 umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (RPO WL). Beneficjentem jest Zamojskie Centrum Edukacji Enigma, które planuje stworzyć w mieście żłobek. Wartość ogólna projektu – 1 496 148,00 zł, dofinansowanie z UE – 1 421 340,60 zł.

Poziom realizacji budżetu RPO powoduje, że znaleźliśmy się na 7. miejscu, wśród
16. województw, pod względem wydatkowania funduszy europejskich. Pamiętajmy,
że te pieniądze mają na celu ożywienie regionów Polski, mają wyrównać nasze szanse
z regionami starej Unii Europejskiej i dać nowy impuls do rozwoju.
podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

„Bajkowy żłobek” to tytuł projektu jaki planuje zrealizować Zamojskie Centrum Edukacji Enigma. W ramach inwestycji, której ogólna wartość to blisko 1,5 mln zł, wykonana zostanie m.in. adaptacja pomieszczeń żłobka i jego otoczenia do obowiązujących przepisów w zakresie opieki nad dziećmi, pojawi się niezbędny sprzęt, meble czy zabawki. Zatrudnione zostaną także opiekunki do dzieci. 

– Stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętą edukacją, kształcimy osoby dorosłe
w szkołach policealnych. Niedawno pojawił się również pomysł otworzenia żłobka. Zapotrzebowanie w Zamościu jest bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy
się objąć tym projektem 64 dzieci. –
wyjaśniła właścicielka Zamojskiego Centrum Edukacji Enigma Elżbieta Jędruszczak.

 

 

materiał nadesłany

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RP

Co za „gieniusz” to redagował? Ani lokalizacji, ani liczby dzieci, ani terminu realizacji.
No to jest po prostu antywiadomość, ale za to jest o zabawkach i że będą opiekunki do dzieci – a widział kto żłobek bez zabawek i opiekunek do dzieci …???
Ludzie chcą informacji do których mają KONSTYTUCYJNIE zagwarantowane prawo. Sorki dziś używanie tego słowa na K jest passe. Ups… wypsło mi się.

Ja
Reply to  RP

A może chodzi o nowe zabawki. Przez rok dzieci niszczą takie zabawki albo po prostu się zużywają. A opiece chodzi może o więcej osób do opieki. Żeby mogły być większe grupy