25 – latka oszukana przez znajomego z internetu. Pożyczyła mu ponad 20 tys. zł.

2
827
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
- reklama-

O tym, jak niebezpieczne i „kosztowne” mogą być znajomości zawierane za pośrednictwem portali internetowych przekonała się 25-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego, która została oszukana przez poznanego w ten sposób mężczyznę i straciła pieniądze w kwocie ponad 20 tys. zł. Wczoraj o oszustwie powiadomiła zamojską policję.

25-latka powiedziała policjantom, że na początku marca br. za pośrednictwem jednego z portali internetowych poznała mężczyznę. Nawiązali bliższą znajomość internetową, każdego dnia długo ze sobą rozmawiali, pisali mnóstwo sms-ów. Znała jedynie jego imię i nazwisko oraz wiek. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło.

Po kilku dniach znajomości mężczyzna poprosił 25-latkę o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się, że ma przejściowe problemy finansowe, które spowodowały blokadę jego kont bankowych. Zapewniał, że wszystkie pieniądze odda w najbliższym czasie.

Początkowo były to prośby o kilkaset złotych. Mężczyzna, co kilka dni ponawiał prośby o pożyczki, które nieświadoma podstępu kobieta spełniała, przelewając pieniądze na wskazane konto.

Po miesiącu znajomości,  internetowy znajomy  powiadomił ją telefonicznie, że miał wypadek na motocyklu i przebywa w szpitalu czekając na operację. W tym momencie do ich znajomości dołączyła jego rzekoma kuzynka, która poprzez wiadomość tekstową poprosiła 25-latkę o pieniądze, niezbędne do operacji ratującej motocykliście życie.

Poruszona losem znajomego 25-latka poprosiła o wsparcie finansowe najbliższą rodzinę. Zdobyła 13 tys. zł. i przelała je na konto mężczyzny. Po tym przelewie kontakt z nim się  urwał. Pomimo licznych prób nawiązania połączeń telefonicznych i pisania wiadomości nie udało się jej porozmawiać ze „znajomym”. Wówczas zorientowała się, że została oszukana. 25-latka łącznie straciła ponad 20 tys. zł.

Policjanci z zamojskiej komendy wyjaśniają szczegóły i okoliczności oszustwa. Zgodne z polskim prawem za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami poznanymi za pośrednictwem Internetu!

Źródło: KMP w Zamościu

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Nie wierzę w to co czytam. Nowy sposób oszustów nie na wnuczka a na nową miłość. Dziewczyna powinna pezebadac się psychiatryczne. Kto normalny,, pożycza,, taka kwotę nieznajomemu facetowi którego nawet nie spotkała w Realu. Dramat ludzi bez mózgu.

Mmb

Znajomemu ciężko taka kwotę pożyczyć A co mówić prawie obcej osobie. Śmiech na sali