Piją i wsiadają za kółko. Plaga pijanych kierowców na drogach regionu

0
669
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Niemal codziennie na drogach Zamościa i regionu dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Wczoraj zamojscy mundurowi zatrzymali dwóch takich delikwentów. 

Wczoraj w miejscowości Wolica Brzozowa policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Kiedy rozpoczęli czynności z wnętrza pojazdu wyczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 38-latek z gm. Łabunie, który siedział za kierownicą kontrolowanego pojazdu w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. W czasie dalszej kontroli wyszły na jaw kolejne przewinienia 38-latka. Posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a mercedes, którym się poruszał nie miał badań technicznych. 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Również wczoraj w m. Sitaniec policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m. Ford. Powodem był styl jazdy kierowcy, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Nie pomyli się siedzący za kierownica 24-latek z gm. Zamość był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo wytłumaczy się przed sądem.

Zgodnie z przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest pozbawieniem wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z zamojskiej komendy ponawiają apel o zachowanie trzeźwości za kierownicą:

Nietrzeźwy kierowca popełnia przestępstwo, za co może stracić uprawnienia do kierowania i trafić do zakładu karnego. Jednak jego nieodpowiedzialność może mieć również inne skutki. Pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez jego zachowanie ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie – przestrzega asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy KMP w Zamościu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments